Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Już w najbliższą sobotę na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy przy ul. Piastowskiej 3 odbędzie się Piknik Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu. Przewidziano wiele konkursów i atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Impreza trwać będzie od godziny 10:00 do 15:00.

W sobotę 18 maja br. od godziny 10:00 do 15:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Legnicy przy ul. Piastowskiej 3 odbędzie się Piknik Dolnośląskie Dni Bezpieczeństwa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z oddziałem we Wrocławiu.

Partnerami akcji, którzy również zorganizowali ciekawe atrakcje dla wszystkich uczestników to między innymi Nadodrzański Oddział SG, Inspekcja Transportu Drogowego, Krajowa Administracja Skarbowa, Jednostka Operacyjno-Techniczna w Rzeszotarach oraz Ratownictwo Medyczne.

Organizatorzy zaplanowali wiele konkursów i atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Podczas wydarzenia będzie można sprawdzić swój samochód podczas badania na Mobilnej Linii Diagnostycznej. Będzie możliwość obejrzenia z bliska samochodu policyjnego, inspekcyjnego oraz wozu strażackiego. Ratownicy Medyczni zaprezentują, w jaki sposób należy udzielać pierwszej pomocy.

Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się, jakie warunki należy spełniać, chcąc zostać kierowcą zawodowym lub by prowadzić działalność w zakresie transportu drogowego. Będzie można bliżej poznać pracę funkcjonariuszy służby celno – skarbowej. Będzie można usiąść na motocyklu policyjnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Przedstawimy Państwu alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, które będzie można założyć. Te oraz wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników pikniku.

Patronem medialnym akcji jest Radio Wrocław.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

źródło: http://www.legnica.policja.gov.pl