Drukuj

  

W dniu 21.05.2019 r., z udziałem blisko 300 zawodników i zawodniczek, reprezentujących 12 szkół podstawowych z powiatu legnickiego odbyły się Powiatowe Wiosenne Biegi Przełajowe, rozgrywane w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Organizatorami sportowych zmagań byli: Powiat Legnicki, Gmina Ruja, Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Legnicy, Szkoła Podstawowa w Wągrodnie.

 Uroczystego otwarcia Wiosennych Biegów Przełajowych dokonał Wójt Gminy Ruja -Paweł Gregorczuk. W otwarciu zawodów uczestniczył także Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego - Krzysztof Sowiński , Sekretarz Gminy Ruja - Monika Błażeńko oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wągrodnie - Joanna Stenzel-Chomiak .

WYNIKI :

- 400 m dziewczęta  kl III SP

  1. Aleksandra Młynik -   SP Krotoszyce      -   10 pkt            
  2. Julia Babula -     SP Kościelec          -     9 pkt
  3. Maja Bojkowska -     SP Bieniowice   -     8 pkt                      
  4. Anna Piskorowska -     SP Kościelec     -     7 pkt
  5. Magdalena Tynkaluk    -    SP Krotoszyce    -     6 pkt
  6. Gabriela Ostrowska -     SP Kunice       -     5 pkt

(dalsze miejsca u organizatora  )

400 m chłopcy kl III SP                                                                                                  

  1. Aleks Strzelczyk  -      SP Rosochata      -  10 pkt                 
  2. Jakub Forgiel    -      SP Rosochata    -   9 pkt
  3. Adrian Łukowski -      SP Rzeszotary   -     8 pkt
  4. Wojciech Zimorski -      SP Kunice       -     7 pkt
  5. Błażej Dróżdż -      SP Krotoszyce      -     6 pkt                                     
  6. Aleksander Kalinowski -      SP Bieniowice    -     5 pkt

(dalsze miejsca u organizatora )    

400 m dziewczęta kl IV  

  1. Aleksandra Cichoń -      SP Rosochata   -   10 pkt
  2. Karolina Dwojak   -     SP  Miłkowice   -     9 pkt
  3. Wanessa Jakubowska -      SP  Wągrodno   -     8 pkt
  4. Oliwia Rynkiewicz -   SP Rosochata       -     7 pkt
  5. Zofia Barełkowska    -      SP Miłkowice    -     6 pkt
  6. Amelia Misiewicz -   SP Miłkowice   -     5 pkt                         

(dalsze miejsca u organizatora )

400 m chłopcy kl IV

  1. Jan Rybka - SP Kunice       - 10 pkt
  2. Paweł Polański        SP 2 Prochowice     -    9 pkt
  3. Jakub Krasuń -     SP Miłkowice     -     8 pkt
  4. Marcel Iglewski -     SP Dąbie     -     7 pkt
  5. Antoni Kwiatkowski   -     SP  Prochowice      -    6 pkt
  6. Dawid Mielczarek -     SP  Wągrodno  -    5 pkt

( dalsze miejsca u organizatora  )

- 600 m  chłopcy kl V

  1. Oskar Zębacki -    SP Miłkowice    - 10 pkt
  2. Błażej Lewandowski     -    SP Prochowice       -  9 pkt
  3. Rafał Rożek    -    SP Wągrodno         -  8 pkt
  4. Kamil Mielniczuk    -    SP Spalona      -  7 pkt
  5. Paweł Fassa    -    SP Miłkowice        -  6 pkt
  6. Dariusz Andryszczak     -    SP Wągrodno     -  5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

- 600 m dziewczęta kl V 

  1. Julia Jachimkowska  -   SP Spalona    - 10 pkt
  2. Kamila Mielczarek   -   SP Wągrodno       -   9 pkt
  3. Maja Mazij -   SP Kościelec -   8 pkt           
  4. Oliwia Kik -   SP Prochowice        -   7 pkt        
  5. Zuzanna Rybka -   SP Kunice       -   6 pkt
  6. Natalia Krzyżanowska -   SP Kościelec    -   5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

- 800 m chłopcy  kl  VI 

  1. Maksymilian Warchoł -   SP Bieniowice    - 10 pkt
  2. Krystian Bednarski -   SP Wągrodno     - 9 pkt
  3. Łukasz Kaczmarski -    SP Koscielec  -  8 pkt
  4. Michał Grzeszczuk -   SP Spalona       -  7 pkt
  5. Krzysztof Kołodziejczyk      -    SP  Miłkowice    -  6 pkt
  6. Jakub Jankowiak        -  SP Miłkowice    -  5 pkt

( dalsze miejsca u organizatorów )

600 m dziewczęta kl VI 

  1. Aleksandra Krysa -  SP Koscielec - 10 pkt
  2. Natalia Błąd -  SP Rosochata  -  9 pkt
  3. Maja Babińska -  SP Bieniowice -   8 pkt
  4. Wiktoria Borowiec -  SP Miłkowice -  7 pkt
  5. Agata Dąbrowska   -  SP Krotoszyce -  6 pkt
  6. Emilia Dwojak      -  SP Prochowice   -  5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów )

1000 m chłopcy   kl VII

  1. Paweł Świątkowski -  SP Miłkowice       -10 pkt 
  2. Igor Święch    -  SP Rosochata      - 9 pkt 
  3. Paweł Łabiński -  SP Spalona    -  8 pkt
  4. Michał Dertkowski -  SP Spalona         -7 pkt
  5. Dominik Łucak       - SP Wągrodno     - 6 pkt
  6. Rafał Piecak      - SP Koscielec   - 5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

- 800 m dziewczęta  kl VII                                                                                             

  1. Anna Linda    -  SP 2 Prochowice-10 pkt
  2. Małgorzata Klimas  -  SP Wągrodno      - 9 pkt
  3. Alicja Gniada    -  SP Prochowice       - 8 pkt
  4. Natalia Rzepa -  SP Wągrodno    - 7 pkt
  5. Oliwia Czernicka  -  SP Rosochata    - 6 pkt
  6. Malwina Stolarz -  SP 2 Prochowice   - 5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów )

- 1200 m chłopcy  kl VIII

  1. Kacper Wójcik -  SP Wągrodno    -10 pkt
  2. Daniel Gruczoł -  SP Rzeszotary       -  9 pkt
  3. Patryk Chochołek -  SP Rosochata     -   8 pkt
  4. Damian Polański -  SP Prochowice       -   7 pkt                                 
  5. Bartłomiej Stepień -  SP Krotoszyce    -  6 pkt
  6. Krystian Mikołajczyk - SP Koscielec   - 5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

- 1000 m dziewczęta  kl VIII

  1. Oliwia Kujawska - SP Wągrodno      - 10 pkt
  2. Klaudia Zyśko - SP Bieniowice    -   9 pkt
  3. Karolina Kowal -  SP Krotoszyce       -  8 pkt
  4. Julia Rupiczak        - SP Miłkowice       -  7 pkt
  5. Daria Sieradzka     - SP Rzeszotary     -   6 pkt
  6. Monika Wilhelmi     -  SP Kościelec       -   5 pkt

(dalsze miejsca u organizatorów)

 

   PUNKTACJA  SZKÓŁ :                                           

  1. Szkoła  Podstawowa w Miłkowicach    : 93  pkt                                                               
  2. Szkoła Podstawowa w Wągrodnie      :  81  pkt 
  3. Szkoła Podstawowa w Rosochatej     :  79  pkt  
  4. Szkoła Podstawowa w Kościelcu        :  71  pkt 
  5. Szkoła Podstawowa w Krotoszycach  : 52  pkt 
  6. Szkoła Podstawowa w Bieniowicach  :  50  pkt 
  7. Szkoła Podstawowa w Prochowicach : 47  pkt 
       8-9   Szkoła Podstawowa nr 2 w Prochowicach :38 pkt        

  9. Szkoła Podstawowa w Spalonej         :38 pkt 
  10  Szkoła Podstawowa w Rzeszotarach           : 36 pkt
  11  Szkoła Podstawowa w Kunicach                  : 26 pkt
  12  Szkoła Podstawowa w Dąbiu                       : 10 pkt

 triumfatorom serdecznie gratulujemy.