Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Mury prochowickiego zamku gościły uczestników VI edycji imprezy sportowo-integracyjnej pn. „Marszem po zdrowie”. Imprezę, która już na stałe zagościła w kalendarzu wydarzeń w naszym powiecie zorganizowali wspólnie, z myślą o niepełnosprawnych: Powiat Legnicki, Miasto i Gmina Prochowice, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Legnicy oraz Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych. Patronat Honorowy nad imprezą objął Starosta Legnicki Adam Babuśka.

W marszu aktywnie uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych:

• Adam Babuśka Starosta Legnicki,
  • Alicja Sielicka Burmistrz Miasta i Gminy w Prochowicach,
  • Aleksander Kostuń Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego,
  • Krzysztof Sowiński Członek Zarządu Powiatu Legnickiego,
  •  oraz Dyrektorzy Jednostek i Ośrodków Pomocy Społecznej powiatu legnickiego.

Impreza zgromadziła ponad 200-tu niepełnosprawnych i miłośników Nordic Walking. Marsz rozpoczął się od rozgrzewki i szkolenia, które poprowadzili państwo Beata i Marek Drapikowscy - Międzynarodowi Instruktorzy Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking.
W trakcie marszu uczestnicy otrzymywali wiele cennych porad i wskazówek technicznych.  Uroczyste zakończenie odbyło się na terenie zamku, gdzie na wszystkich czekały statuetki i poczęstunek.  W trakcie spotkania panowała wyjątkowo miła atmosfera. Nie liczył się czas pokonania trasy ani sprawność ruchowa, lecz aktywność i integracja społeczna.