Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Drugie organowe spotkanie (z czterech planowanych) odbyło się 18 sierpnia br. w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Wnętrze przepięknej Bazyliki przepełniły dźwięki utworów granych na cztery ręce. Tym razem swoje umiejętności zaprezentował duet organowy Tomasz Padoł & Sebastian Kresali.  Na koncert przybyło wielu miłośników muzyki, którzy wsłuchiwali się w dźwięki płynące z organowych piszczałek. Wśród zasłuchanych gości byli: Poseł RP Ewa Szymańska, Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Organy są największym instrumentem, nieporównywalnym z żadnym innym, jaki został wymyślony – pod względem rozmiarów przestrzennych, liczby źródeł fal dźwiękowych, sumarycznej mocy emitowanej do otoczenia, dynamiki i bardzo często różnorodności barw i możliwości kolorystycznych, a także pod względem złożoności konstrukcyjnej. W wielu aspektach (głośność, brzmienie, barwa) przewyższają orkiestrę symfoniczną, chociaż na organach gra tylko jeden człowiek.  W tym przypadku wrażenia te miały podwójną moc, grał bowiem znamienity duet.

Kolejny, trzeci koncert odbędzie się 25 sierpnia o godz. 1900 w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Tym razem organom towarzyszyć będzie trąbka.

Tomasz Padoł urodził się 11 września 1995 roku w Mogilnie (woj. Kujawsko-pomorskie). Naukę gry na organach rozpoczął w 2011 roku w Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej, działającym przy Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie, które to ukończył w 2015 roku z wyróżnieniem. W 2015 roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na specjalności muzyka kościelna w klasie organów prof. Elżbiety Karolak. Jest również członkiem dwóch chórów studenckich – Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej oraz Chóru Kameralnego "Motet et Madrigal". Od 2010 roku posługuje jako organista w swojej rodzinnej parafii pw. św. Józefa w Kołodziejewie. Brał udział w kursach dot. interpretacji organowej oraz improwizacji prowadzonych przez m.in. Martina Sandera oraz Pawła Seligmana. Czynnie praktykuje również jako adept sztuki organmistrzowskiej.

Sebastian Kresali – Ukończył Metropolitalne Studium Organistowskie we Wrocławiu w klasie organów mgr Łukasza Romanka. Jest studentem Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność Muzyka Kościelna w klasie organów dr Marka Fronca. Od 1 września 2013 r. pełni funkcję głównego organisty w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie.

Partnerem Letnich Koncertów Organowych są Koleje Dolnośląskie S.A