Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Program Operacyjny Polska Cyfrowa w powiecie legnickim

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Punktualnie o godz. 900, 2 września, na boisku szkolnym Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Wojska Polskiego rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. Tegoroczna inauguracja miała patriotyczny wydźwięk. Społeczność szkolna wraz z zaproszonymi i przybyłymi na uroczystość kombatantami dokończyła „Przerwany Marsz” do szkoły w roku 1939. W ten sposób uczczono, podziękowano i oddano hołd Polskim Dzieciom Wojny. Akcja Przerwany Marsz odbyła się w ponad 1000 szkół w naszej Ojczyźnie.

Wśród zaproszonych gości byli: starosta legnicki Adam Babuśka, członkowie zarządu powiatu Krzysztof Sowiński i Grzegorz Gapski, Maria Kisielewska-Podrez prezes zarządu Związku Byłych Więźniów Politycznych hitlerowskich więzień i obozów koncentracyjnych, przedstawiciele koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych ziemi chojnowskiej, Ryszard Kawka Dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, Paweł Dąbrowa Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Chojnowie, Barbara Landzberg dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie, Mariusz Gerbera dyrektor Muzeum Regionalnego w Chojnowie, przedstawiciele pracodawców, rodziców z przewodniczącym Rady Rodziców szkoły Zbigniewem Darmorosem.

Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie w tym roku szkolnym, zgodnie ze zmianami prawa oświatowego, przyjął do klas pierwszych absolwentów ósmych klas szkoły podstawowej i absolwentów III klas gimnazjum. Uczniowie podjęli naukę w klasach liceum, technikum i szkole branżowej
I stopnia. Klasy pierwsze po szkole podstawowej będą się uczyły
w czteroletnim liceum, pięcioletnim technikum i trzyletniej szkole branżowej I stopnia, po gimnazjum w trzyletnim liceum, czteroletnim technikum
i trzyletniej szkole branżowej I stopnia. Zarówno pierwszoklasiści jak uczniowie klas starszych będą mogli uczestniczyć w projektach unijnych rozwijających różne kompetencje oraz w stażach i praktykach zagranicznych.

Wszystkim uczniom życzymy satysfakcji z wyboru szkoły i osiągnięcia jak najlepszych wyników w nauce.