Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne Nie daj się grypie! Wpis do BDO

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku oferuje swoim mieszkańcom wiele usług, w tym te o charakterze kulturalnym. Kadra pracowników merytorycznych dba, aby w miarę możliwości uatrakcyjniać swoją ofertę rozrywkową wykonawcami z zewnątrz. Nie inaczej było 11 września br., kiedy dzięki przychylności dr Tadeusza Samborskiego, odbył się w DPS „Prząśnik” „koncert muzyki różnej”. Po raz kolejny mieszkańcy mogli wysłuchać pięknych utworów w wykonaniu wspaniałych artystów. Przed „Prząśnikowską” publicznością wystąpili Pani Barbara Droździńska oraz Pan Leonid Wołodko, natomiast cały koncert poprowadziła znana aktorka Pani Aurelia Sobczak. Mieszkańcy chętnie przyłączali się do wspólnego śpiewu i nagradzali wykonawców gromkimi brawami. Nie obyło się również bez bisów. Publiczności tak podobały się występy artystów, że nogi „same” ruszyły do tańca. Taka dawka radości i ruchu na długo pomoże zachować dobry nastrój mieszkańców Domu.