Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne Nie daj się grypie! Wpis do BDO

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

W minioną sobotę, 21 września, Goliszów był po raz kolejny gospodarzem Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Warcabach. Na rozgrywki zgłosiło 42 uczestników z czterech gmin powiatu legnickiego: Chojnów, Legnickie Pole, Kunice i miasta Chojnów.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Legnicy, samorząd powiatowy i gminny reprezentowany był na otwarciu mistrzostw przez Elżbietę Iwanicką - dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym oraz Janusza Cygana - specjalistę ds. inwestycji i remontów w Wydziale Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Chojnów.

Największą część uczestników stanowili reprezentanci szkół podstawowych: SP nr 4 z Chojnowa oraz z Niedźwiedzic i Bieniowic. Rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych odbyła się pod czujnym okiem sędziego Henryka Balkiewicza.

Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:

kategoria do lat 10 - dziewczęta

1. Aleksandra Pawlik - SP 4 Chojnów - 5,0 pkt
  2. Wiktoria Otfinowska - SP Bieniowice - 3,5 pkt,
  3. Aleksandra Kołodziejczyk - SP 4 Chojnów - 3,0 pkt
  4. Julia Baran - SP Bieniowice - 3,0 pkt
  5. Nadia Sawicka - SP Bieniowice - 2,5 pkt
  6. Weronika Łagoda - SP Niedźwiedzice - 1,0 pkt

kategoria do lat 10 – chłopcy (startowało 10 zawodników)

1. Michał Jankowski - SP nr 4 Chojnów - 7,0 pkt
  2. Szymon Lipski - SP Niedźwiedzice - 5,5 pkt
  3. Antoni Lipa - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  4. Wiktor Wilkowski - SP Bieniowice - 4,0 pkt
  5. Filip Kudłaty - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  6. Antoni Łach - SP Niedźwiedzice - 3,5 pkt

kategoria 11-12 lat - chłopcy

1. Michał Gurgul - SP nr 4 Chojnów - 7,0 pkt
  2. Piotr Kulawiak - SP Niedźwiedzice - 4,5 pkt
  3. Przemysław Karnacz - SP nr 4 Chojnów - 4,0 pkt
  4. Bartłomiej Urban - SP Bieniowice - 4,0 pkt
  5. Oliwier Jarosz - SP Niedźwiedzice - 2,0 pkt
  6. Michał Kudłaty - SP Niedźwiedzice - 0,5 pkt

kategoria 11-12 lat – dziewczęta

1. Julia Grzech - SP 4 Chojnów - 5,5 pkt
  2. Luiza Winiarska - SP Niedźwiedzice - 0,5 pkt

kategoria 13 -18 lat (startowało 15 zawodników)

1. Marcel Sochacki - Legnickie Pole - 4,0 pkt
  2. Gabriela Zarzycka - SP Bieniowice - 4,0 pkt
  3. Kacper Oszczęda - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  4. Mateusz Drapiewski - Legnickie Pole - 4,0 pkt
  5. Szymon Babula - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  6. Katarzyna Ostropolska - SP 3 Chojnów - 4,0 pkt

kategoria 19 lat i starsi

1. Tadeusz Lesiak - Legnickie Pole - 6,5 pkt
  2. Jakub Ostropolski - LZS MEWA Goliszów - 6,0 pkt
  3. Aleksander Ciołczyk - LZS „Mewa” Goliszów - 4,0 pkt

najmłodszy zawodnik: Aleksander Gawor z SP Bieniowice

najstarszy zawodnik: Aleksander Ciołczyk, z Goliszowa

Nagrody wręczała Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych - Elżbieta Iwanicka i Wiceprzewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS -Tadeusz Chodorowski.

Dyplomy sponsorowała Drukarnia UNIFOT w Chojnowie.

Puchary dla Najmłodszego i Najstarszego zawodnika, ufundowała Gmina Chojnów.

Wsparcie finansowe udzielone przez Powiat Legnicki.

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 w swoich kategoriach otrzymali puchary, za miejsca 1-3 medale, za miejsca 1-6 dyplomy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach uzyskali prawo udziału w Turnieju Strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. - 19.10.2019 r. w Ciechowie.