Drukuj

W minioną sobotę, 21 września, Goliszów był po raz kolejny gospodarzem Mistrzostw Powiatu Legnickiego w Warcabach. Na rozgrywki zgłosiło 42 uczestników z czterech gmin powiatu legnickiego: Chojnów, Legnickie Pole, Kunice i miasta Chojnów.

Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Zrzeszenie LZS w Legnicy, samorząd powiatowy i gminny reprezentowany był na otwarciu mistrzostw przez Elżbietę Iwanicką - dyrektora Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym oraz Janusza Cygana - specjalistę ds. inwestycji i remontów w Wydziale Gospodarki, Planowania i Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy Chojnów.

Największą część uczestników stanowili reprezentanci szkół podstawowych: SP nr 4 z Chojnowa oraz z Niedźwiedzic i Bieniowic. Rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych odbyła się pod czujnym okiem sędziego Henryka Balkiewicza.

Poniżej prezentujemy wyniki zawodów:

kategoria do lat 10 - dziewczęta

  1. Aleksandra Pawlik - SP 4 Chojnów - 5,0 pkt
  2. Wiktoria Otfinowska - SP Bieniowice - 3,5 pkt,
  3. Aleksandra Kołodziejczyk - SP 4 Chojnów - 3,0 pkt
  4. Julia Baran - SP Bieniowice - 3,0 pkt
  5. Nadia Sawicka - SP Bieniowice - 2,5 pkt
  6. Weronika Łagoda - SP Niedźwiedzice - 1,0 pkt

kategoria do lat 10 – chłopcy (startowało 10 zawodników)

  1. Michał Jankowski - SP nr 4 Chojnów - 7,0 pkt
  2. Szymon Lipski - SP Niedźwiedzice - 5,5 pkt
  3. Antoni Lipa - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  4. Wiktor Wilkowski - SP Bieniowice - 4,0 pkt
  5. Filip Kudłaty - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  6. Antoni Łach - SP Niedźwiedzice - 3,5 pkt

kategoria 11-12 lat - chłopcy

  1. Michał Gurgul - SP nr 4 Chojnów - 7,0 pkt
  2. Piotr Kulawiak - SP Niedźwiedzice - 4,5 pkt
  3. Przemysław Karnacz - SP nr 4 Chojnów - 4,0 pkt
  4. Bartłomiej Urban - SP Bieniowice - 4,0 pkt
  5. Oliwier Jarosz - SP Niedźwiedzice - 2,0 pkt
  6. Michał Kudłaty - SP Niedźwiedzice - 0,5 pkt

kategoria 11-12 lat – dziewczęta

  1. Julia Grzech - SP 4 Chojnów - 5,5 pkt
  2. Luiza Winiarska - SP Niedźwiedzice - 0,5 pkt

kategoria 13 -18 lat (startowało 15 zawodników)

  1. Marcel Sochacki - Legnickie Pole - 4,0 pkt
  2. Gabriela Zarzycka - SP Bieniowice - 4,0 pkt
  3. Kacper Oszczęda - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  4. Mateusz Drapiewski - Legnickie Pole - 4,0 pkt
  5. Szymon Babula - SP Niedźwiedzice - 4,0 pkt
  6. Katarzyna Ostropolska - SP 3 Chojnów - 4,0 pkt

kategoria 19 lat i starsi

  1. Tadeusz Lesiak - Legnickie Pole - 6,5 pkt
  2. Jakub Ostropolski - LZS MEWA Goliszów - 6,0 pkt
  3. Aleksander Ciołczyk - LZS „Mewa” Goliszów - 4,0 pkt

najmłodszy zawodnik: Aleksander Gawor z SP Bieniowice

najstarszy zawodnik: Aleksander Ciołczyk, z Goliszowa

Nagrody wręczała Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych - Elżbieta Iwanicka i Wiceprzewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS -Tadeusz Chodorowski.

Dyplomy sponsorowała Drukarnia UNIFOT w Chojnowie.

Puchary dla Najmłodszego i Najstarszego zawodnika, ufundowała Gmina Chojnów.

 

Wsparcie finansowe udzielone przez Powiat Legnicki.

 

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1 w swoich kategoriach otrzymali puchary, za miejsca 1-3 medale, za miejsca 1-6 dyplomy. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach uzyskali prawo udziału w Turnieju Strefowym Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. - 19.10.2019 r. w Ciechowie.