Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 w Chojnowie uczestniczył w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego pomysłodawcą jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod Patronatem Honorowym Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy. „Podróże moich marzeń” to temat przewodni konkursu, który  skierowany jest dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Jest to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Średnia liczba zgłaszanych do konkursu prac to około 2000 rocznie. Celem konkursu jest promocja twórczości osób niepełnosprawnych, przezwyciężanie ich izolacji społecznej oraz wspieranie ich rozwoju osobistego.

W dniu 17 października w CREATOR CLUB we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów etapu wojewódzkiego.

W etapie wojewódzkim 3 pierwsze miejsca na 5 możliwych kategorii przypadły uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie!

I miejsce w kategorii  tkanina i aplikacja przypadło Pani Helenie Jarosławskiej autorce pracy wykonanej haftem krzyżykowym pt. „Afryka” .

I miejsce w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba wykonanej technikami mieszanymi  pt. „W Grecji” przypadło Panu Edwardowi Urszulakowi.

I miejsce w kategorii fotografia zdobył Pan Rafał Cieślik, który wykonał fotografię pt. „Wang”.

Nagrodzone prace zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu!