Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Środowiskowy Dom Samopomocy Nr 1 w Chojnowie uczestniczył w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”, którego pomysłodawcą jest Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod Patronatem Honorowym Pierwszej Damy Pani Agaty Kornhauser-Dudy. „Podróże moich marzeń” to temat przewodni konkursu, który  skierowany jest dla uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Jest to największy w Polsce przegląd dorobku artystycznego placówek działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Średnia liczba zgłaszanych do konkursu prac to około 2000 rocznie. Celem konkursu jest promocja twórczości osób niepełnosprawnych, przezwyciężanie ich izolacji społecznej oraz wspieranie ich rozwoju osobistego.

W dniu 17 października w CREATOR CLUB we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Laureatów etapu wojewódzkiego.

W etapie wojewódzkim 3 pierwsze miejsca na 5 możliwych kategorii przypadły uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy Nr 1 w Chojnowie!

I miejsce w kategorii  tkanina i aplikacja przypadło Pani Helenie Jarosławskiej autorce pracy wykonanej haftem krzyżykowym pt. „Afryka” .

I miejsce w kategorii rzeźba kameralna i płaskorzeźba wykonanej technikami mieszanymi  pt. „W Grecji” przypadło Panu Edwardowi Urszulakowi.

I miejsce w kategorii fotografia zdobył Pan Rafał Cieślik, który wykonał fotografię pt. „Wang”.

Nagrodzone prace zakwalifikowały się do etapu ogólnopolskiego.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursu!