Starostwo Powiatowe w dniu 24 grudnia będzie nieczynne Nie daj się grypie!

Ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim

UCHWAŁA NR XXXV/199/2018RADY POWIATU LEGNICKIEGO z dnia 17 maja 2018 r. w sprawie zakazu i ograniczenia używania motorowych jednostek pływających na Jeziorze Kunickim (WDU_D/2018/2705) wprowadza:

§1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w okresie od 1 października do 30 kwietnia roku następnego.
    §2. 1. Zakazuje się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w godzinach od 1900 do 900 dnia następnego w okresie od 1 maja do 30 września z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym, w odległości większej niż 100m od linii brzegowej jeziora.
    3. Dopuszcza się używania motorowych jednostek pływających o napędzie mechanicznym w odległości mniejszej niż 100m od linii brzegowej jeziora – podczas cumowania, wodowania i przemieszczania się z prędkością manewrową do 5km/h.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

Nocna i świąteczna opieka medycznaPunkty nocnej i świątecznej pomocy zdrowotnej realizują świadczenia od godz. 1800 do godz. 800 dnia następnego oraz całodobowo w dni wolne i w święta. Zgodnie z wykazem świadczeniobiorców, którzy podpisali umowę z NFZ na terenie powiatu legnickiego nocną i świąteczną opiekę zdrowotną zabezpieczają:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy
ul. Iwaszkiewicza 5, 59-220 Legnica:

Poniedziałek-piątek

godz.18.00 – 8.00 w pierwszej kolejności pacjent zgłasza się na SOR i dokonuje rejestracji do lekarza, po rejestracji pacjent kierowany jest do Przychodni (pomieszczenia pod SOR)

Sobota-Niedziela

od godz. 8.00-20.00 pacjent rejestruje się bezpośrednio w Przychodni (wejście pod siedzibą SOR-u)

po godz. 20.00 pacjent w pierwszej kolejności zgłasza się na SOR i dokonuje rejestracji, po rejestracji pacjent kierowany jest do Przychodni (pomieszczenia pod SOR-em)

Telefony kontaktowe:

POZ dorośli 76 721 11 11

POZ dzieci 76 721 14 63

Gabinet zabiegowy:

godziny otwarcia: 8.30 – 13.00 oraz 15.30 – 20.00

Przychodnia Rejonowa ul. Legnicka 12, 59-225 Chojnów
BUDYNEK II od strony ul. Kazimierza Wielkiego 11

Telefony kontaktowe:

Gabinet zabiegowy tel. 607 847 187,
Gabinet lekarski      tel. 76 819 17 89

W przypadku nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

• w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

• nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na wizytę w przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.