Nie daj się grypie! Kampania „Mie(dź) rodzinę” - rodziny zastępcze Program Operacyjny Polska Cyfrowa w powiecie legnickim Koronawirus – interaktywna mapa zachorowań.

tel: 76-72-43-429, e-mail: iod@powiat-legnicki.eu
    pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Wyjątkowy wernisaż objęty Honorowym Patronatem Starosty Legnickiego Adama Babuśki odbył się 04.12.2019 r. w Starostwie Powiatowym. Dlaczego wyjątkowy? Bo autorką prac jest niezwykła osoba, która w swoje prace tworzy z wielką pasją, wkładając całe swoje serce, w to co robi. Niesamowita, utalentowana i kochająca swoją pasję pani Krystyna Wolska, podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy nr 1 w Chojnowie zaprezentowała swoje artystyczne dzieła. Wystawę otworzyła Dyrektor ŚDS nr 1 - Mariola Pyrz.  Wśród przybyłych gości znaleźli się Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, Zastępca Wójta Gminy Chojnów Grzegorz Styrkowiec, Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Krajobrazy” Tadeusz Samborski oraz inni goście.

W rozwijaniu swojej pasji panią Krystynę wspiera opiekunka - pani Urszula Kondrat. Prace autorka wykonuje różnymi technikami: decoupage, zdobnictwo, dekoratorstwo, haft krzyżykowy, szydełkowanie i robienie na drutach. Tematyka prac jest różnorodna. Przeplatają się w niej motywy świąteczne, okolicznościowe, przyroda, martwa natura, postaci dzieci i zwierząt. Warto zaznaczyć, że tworzenie tego typu prac jest czasochłonne, wymaga cierpliwości, dokładności, a przede wszystkim ogromnego talentu. Gratulujemy talentu i pięknego dorobku twórczego.