pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Premier Mateusz Morawiecki 28 grudnia 2019 r. odwiedził Dom Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku. Premierowi towarzyszyli: Sekretarz Stanu Szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Poseł Ewa Szymańska.

Spotkanie było dedykowane Seniorom.

- Chciałbym, żeby jesień życia była złotą jesienią i dobrym czasem dla Was, choć macie potrzeby i problemy wieku starszego. Ale takie jest moje wielkie pragnienie i jest to też świadectwo jakości instytucji państwa i tego jak ono działa. Czy troszczy się w odpowiedni sposób o osoby starsze, słabsze, z niepełnosprawnościami – mówił Mateusz Morawiecki do pensjonariuszy DPS „Prząśnik”.

- Chcę państwu zadeklarować, że deficyty które były wcześniej, chcemy redukować, sprawić, żeby ludziom w jesieni życia było łatwiej. Często zapominamy, że troszcząc się o przyszłość, zapominamy o przeszłości. Musimy zadbać o teraźniejszość tych, którzy budowali podstawy naszej przyszłości, czyli o Was, naszych emerytów, seniorów, osoby potrzebujące wsparcia ze strony rządu. Dlatego naprawialiśmy państwo, jego instytucje. Uszczelniliśmy system podatkowy, przez który jak przez durszlak przepływały miliardy złotych przed 2015 rokiem. Dzisiaj tymi środkami dzielimy się z seniorami w bardzo wyraźny sposób – mówił premier.

Jako wyraz dzielenia się z Seniorami Szef Rządu wymienił „trzynastkę” dla emerytów, która w 2020 roku i kolejnych latach ma być wypłacana. Waloryzacja kwotowa to kolejne wsparcie pieniężne, które emeryci odczuli w 2019 roku, a które zachowane ma być w roku przyszłym. Wsparciem finansowym, jakie odczują w 2020 roku Seniorzy będzie według Mateusza Morawieckiego obniżenie progu podatkowego z 18 na 17 proc.

Premier złożył podopiecznym DPS „Prząśnik” życzenia świąteczno-noworoczne. Dziękując za wszystko co zrobili budując ojczyznę, życzył, żeby czuli pomocną dłoń młodego pokolenia.

- Chciałbym, żeby starsi służyli radą i doświadczeniem młodszym. Młodsi, żeby dawali radość starszym poprzez swoją obecność i pomoc – dodał premier dziękując jednocześnie za przekazywanie młodszym pokoleniom patriotyzmu, wiary i kultury.

Spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i powiatowych, odbyło się przy kawie, herbacie i ciastkach.

- Pierwszy raz gościliśmy Prezesa Rady Ministrów nie tylko w naszym Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik”, ale także w naszym powiecie. To dla nas wielki zaszczyt, że Premier odwiedził nas i spotkał się z naszymi podopiecznymi, mieszkańcami tego domu na kawie i cieście – podsumował Starosta Legnicki Adam Babuśka.

Źródło: lca.pl, Adam Guz