pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Diagnoza – nowotwór krwi. To moment, gdy rozpoczyna się ciężka walka o życie, tragedia dla rodziny i chorego, pobyty w szpitalu i ciągłe kontrole lekarskie.  Jedynym ratunkiem staje się przeszczep szpiku kostnego i poszukiwanie bliźniaka genetycznego. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych na nowotwory krwi.

28 lutego br. odbyła się w akcja rejestracyjna potencjalnych dawców szpiku, którą wsparły i włączyły się Władze Powiatu Legnickiego poprzez udostepnienie w budynku Starostwa Powiatowego miejsca dla rejestracji dawców. Akcja bardzo szczytna, bo prawdopodobieństwo znalezienia zgodnego Dawcy wynosi 1: 20 000, a w rzadkim genotypie nawet 1 do kilku milionów. To właśnie sprawia, że poszukiwania bliźniaka genetycznego są takie trudne.   Być może ktoś, kto właśnie w tym dniu dokonał w prosty sposób swojej rejestracji, pomoże drugiemu człowiekowi i da mu szansę na życie.

Swoja gotowość i chęć przyłączenia się do akcji wyrazili Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Misją Fundacji DKMS jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia komórek macierzystych.