Zmiana godzin pracy kasy Starostwa Powiatowego Letnie Koncerty Organowe

pok. 231, piętro II; Pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
    Klauzula informacyjna w związku ze sprawą załatwianą milcząco

Grafika: ŚwiatłowódPragniemy poinformować, iż na terenie powiatu legnickiego trwają obecnie prace projektowe Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa — POPC. Firma ATOM Operator Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie przy Al. Wojska Polskiego 237A na zlecenie Inwestora FIBE Sp. z o.o. odpowiedzialna jest za realizację niniejszego przedsięwzięcia. Program wspiera budowę sieci światłowodowej umożliwiającej korzystanie z szerokiej gamy usług internetowych jak i telewizyjnych w lokalizacjach, gdzie usługi te nie były dostępne. Inwestycja polega na doprowadzeniu kabla światłowodowego do jednostek samorządowych, budynków jedno i wielorodzinnych, dzięki temu mieszkańcy uzyskają dostęp do niezawodnych usług światłowodowych.

Planowane kable światłowodowe prowadzone będą z wykorzystaniem istniejących słupów energetycznych oraz telekomunikacyjnych. Na pozostałych obszarach, gdzie infrastruktury napowietrznej nie ma, światłowody prowadzone będą w sposób doziemny. Mając na uwadze, że lokalizacja słupów jest na terenach prywatnych, przedstawiciele firmy ATOM Operator Sp. z o.o., będą pozyskiwali zgody na podwieszenie kabla światłowodowego na istniejącym słupie z uwzględnieniem przyłączenia niniejszego budynku do planowanej sieci. W sytuacjach nieuregulowanych lub braku zgody, przebieg sieci będzie musiał być zmodyfikowany, omijając przy tym nieruchomości, na które nie uzyskano prawa do terenu.

W przypadku gospodarstw wielorodzinnych dodatkowym ustaleniem będzie lokalizacji zbiorczej skrzynki światłowodowej, do której potencjalny operator będzie mógł każdego z mieszkańców przyłączyć. Lokalizacja skrzynki powinna znajdować się w miejscu ogólnodostępnym. Natomiast w przypadku gospodarstw jednorodzinnych zakłada się pozostawienie zapasu kabla na najbliższym słupie lub przy granicy działki — prowadzenie kabla w sposób doziemny. Długość zapasu kabla jest ściśle określona, dlatego też w projekcie jak i umowach udostępnienie nieruchomości widnieje już zaplanowane przyłącze.

W chwili obecnej przedstawiciele firmy ATOM Operator Sp. z o.o. będą odwiedzali mieszkańców z gminy Kunice, Prochowice i Miłkowice.

Do pobrania: