Baner: Letnie Koncerty Organowe

6 września br. o godzinie 19.00 w Kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbędzie się kolejny koncert z cyklu Letnich Koncertów Organowych, których inicjatorem i pomysłodawcą jest Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski.

Tym razem na organach zagra Damian Koneczny, który wystąpi z następującym repertuarem:

• August Freyer - Wariacje koncertowe es-moll (na motywach pieśni Iże Cheruwimy)
  • D. Buxtehude - Komm, heiliger Geiste, Herre Gott BuxWV 199
  • D. Buxtehude - Preludium D-dur BuxWV 139
  • S. Bach - chorał kolorowany Allein Gott in der Hoche sei Ehr BWV 662
  • S. Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
  • Mieczysław Surzyński - Improwizacje nt polskiej pieśni kościelnej "Święty Boże" op. 38
  • O. Messiaen - La Banquet Céleste (Uczta niebiańska)

Serdecznie Państwa zapraszamy.

Damian Koneczny – ur. 1994 w Łodzi. Ukończył z wyróżnieniem PSM I st. w Zgierzu w klasie fortepianu mgr Bogusławy Czechowskiej oraz z wyróżnieniem SM II stopnia przy ZSM w Legnicy w klasie organów mgr Ryszarda Rydza. Kształcił się także w klasie gitary mgr Piotra Gajzlera w SM II st. przy ZSM im. S. Moniuszki w Łodzi. Jest laureatem wielu konkursów słuchowych oraz teorytyczno-muzycznych, m.in. III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Harmonicznym im. F. Wesołowskiego oraz II miejsca w kategorii OPEN w Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear.

Studiował dyrygenturę chóralną oraz muzykę kościelną na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie dyrygowania dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny, w klasie organów dra Marka Fronca oraz w klasie akompaniamentu liturgicznego z improwizacją dra hab. Tomasza Głuchowskiego.

Obecnie pracuje we Wrocławiu jako organista i dyrygent chóru parafii pw. św. Michała Archanioła na Muchoborze Wielkim, organista kaplicy komunalnej Cmentarza Osobowickiego oraz dyrygent Kameralnego Chóru Męskiego “Cantilena” działającego przy parafii pw. NMP Królowej Pokoju.

Plakat: Letnie Koncerty Organowe