Uczta dla duszy - tak można określić niedzielny Letni Koncert Organowy w Legnickim Polu. Była to już V jubileuszowa edycja przedsięwzięcia, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski. Gośćmi koncertu, który odbył się 13 września br. w bazylice Podwyższenia Krzyża Świętego i Św. Jadwigi Śląskiej byli Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur.

Zebrani gości mogli wysłuchać arcymistrzowskiej gry na organach w wykonaniu dr. Michała Kocota oraz śpiewu w wykonaniu prof. dr hab. Bogumiły Tarasiewicz.

Zabrzmiały utwory Francesco Durante, Paolo Tosti, Jana Sebastiana Bacha, Edwarda Pałłasza, Franza Schuberta. Luisa Viernea, Giovanniego Babtissta Pergolesiego.

Za wielki wkład w organizację tego wyjątkowego przedsięwzięcia Władze Powiatu podziękowały jego twórcy – Członkowi Zarządu Powiatu Grzegorzowi Gapskiemu, zaznaczając, że pomysł cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a na koncerty z niecierpliwością czekają stali słuchacze, którzy corocznie uczestniczą w tej niezwykłej, muzycznej podróży.

I właśnie za tą piękną i wyjątkową inicjatywę, trwającą już piąty rok jeszcze raz serdecznie dziękujemy.