Muzyka organowa zachwyca swoim pięknem i bogactwem barw. Jej wyjątkowość tkwi w instrumencie, jakim są organy, z których artyści wydobywają dźwięki, zaskakując zgromadzonych na koncercie słuchaczy. Z pewnością dopełnieniem tej wyjątkowej i podniosłej atmosfery jest również sakrum wnętrza świątyni, w której jest wykonywana.

V jubileuszowa edycja Letnich Koncertów Organowych dobiegła końca. Warto podkreślić, że ogromne podziękowania za realizację i kontynuację przedsięwzięcia należą się jej pomysłodawcy Członkowi Zarządu Powiatu Grzegorzowi Gapskiemu, który od pięciu lat wkłada wiele wysiłku i serca w organizację koncertów.  Podziękowania kierujemy również w stronę partnerów, którymi były Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie oraz Rzymskokatolicka Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. To dzięki Państwa zaangażowaniu to przedsięwzięcie należy zaliczyć do bardzo udanych.

Wszystkie niedzielne koncerty organowe miały wspaniałą oprawę artystyczną i gromadziły wielu słuchaczy, co z pewnością świadczy o tym, że ta inicjatywa kulturalna jest potrzebna w naszym regionie. Dźwięki muzyki organowej i koncerty przy współudziale znakomitych artystów z pewnością wpisały się już na stałe w kalendarz kulturalnych wydarzeń powiatu legnickiego.