ZAMKNIĘCIE DROGI POWIATOWEJ nr 2179D na odcinku Jaśkowice Legnickie – Szczedrzykowice

Podstawa prawna:

• Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2016 r. poz. 1629 z późn. zm.);
  • Rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. z 2016 r. poz. 1034)
  • Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 lipca 2014 r. w sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty (Dz. U. z 2014 r. poz. 917);

Udostępnianie informacji zawartych w bazie ewidencji gruntów i budynków zawierających dane osobowe oraz wydawanie wyrysów i wypisów z operatu ewidencyjnego odbywa się na wniosek:

• właścicieli oraz osób i jednostek organizacyjnych władających gruntami, budynkami lub lokalami, których dotyczy udostępniany zbiór danych lub wypis;
  • organów administracji publicznej albo podmiotów niebędących organami administracji publicznej, realizującymi, na skutek powierzenia lub zlecenia przez organ administracji publicznej, zadania publiczne związane z gruntami, budynkami lub lokalami, których dotyczy udostępniany zbiór danych lub wypis;
  • innych podmiotów, które mają interes prawny w tym zakresie.

Wniosek o wydanie wypisu/wyrysu (pdf, 581kB)

Miejsce składania wniosku:

Starostwo Powiatowe pl. Słowiański 1 parter Punkt Obsługi Interesantów, lub bezpośrednio w Wydziale Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami pokój 605 VI p. w godzinach pracy urzędu.
Wnioski można przesyłać również pocztą tradycyjną  lub pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz na platformie ePUAP.

Opłaty:

1. Wysokość należnej opłaty oraz sposób jej wyliczenia utrwala się w Dokumencie Obliczenia Opłaty. W przypadku sporu dotyczącego wysokości należnej opłaty, Starosta wydaje decyzję administracyjną
  2. Opłatę, obliczoną zgodnie z załącznikiem do ustawy,pobiera się przed sporządzeniem wypisu lub wyrysu.
  3. Sporządzenie wypisu lub wyrysu poprzedza się ustaleniem uiszczenia opłaty, na podstawie potwierdzenia dokonania przelewu na konto bankowe podane w Dokumencie Obliczenia Opłaty, lub dowodu wpłaty w kasie Starostwa Powiatowego, pokój 344 III p.

Kontakt:
Starostwo Powiatowe w Legnicy
59-220 Legnica, Plac Słowiański 1
Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami  VI piętro.
Pokój nr 605
Tel./fax 76 72 43 422