Krok po kroku:

1. Pobierz, wydrukuj i wypełnij wniosek (patrz punkt załączniki do pobrania) lub napisz go samodzielnie (formularz wniosku nie jest obligatoryjny),
  2. Do wniosku dołącz wymagane dokumenty,
  3. W przypadku prowadzenia sprawy przez pełnomocnika, dołącz oryginał pełnomocnictwa lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa, dokonaj opłaty skarbowej i dowód jej wniesienia dołącz do ww. dokumentu,
  4. Skompletowane dokumenty złóż w Starostwie Powiatowym w Legnicy lub wyślij pocztą. Ewentualnie możesz złożyć je w punkcie obsługi interesantów: parter
  5. Rozpoczęcie robót geologicznych może nastąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia przedłożenia projektu robót geologicznych starosta, w drodze decyzji, nie zgłosi do niego sprzeciwu.

Wymagane dokumenty:

1. Zgłoszenie projektu robót geologicznych wykonywanych w celu wykorzystania ciepła Ziemi, złożone przez podmiot, który sfinansował wykonanie tego projektu.
  2. 2 egzemplarze projektu robót geologicznych spełniającego wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 20 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących projektów robót geologicznych, w tym robót, których wykonywanie wymaga uzyskania koncesji (Dz. U. Nr 288, poz. 1696 z późn. zm.).

Opłaty:

Brak opłat.

Miejsce złożenia i odbioru:

MIEJSCE ZŁOŻENIA:

Wydział Architektury i Środowiska Starostwa Powiatowego w Legnicy – pl. Słowiański 1, 59-220 Legnica

• punkt obsługi interesantów: parter
  • za pośrednictwem poczty.

MIEJSCE ODBIORU:

• osobiście w Wydziale Architektury i Środowiska – po zadeklarowaniu na wniosku chęci odbioru osobistego,
  • za pośrednictwem poczty.

Jednostka odpowiedzialna:

Wydział Architektury i Środowiska Starostwa Powiatowego w Legnicy

Termin odpowiedzi:

Zgodnie z art. 85 ust. 3 ustawy Prawo geologiczne i górnicze, do wykonywania prac geologicznych, wykonywanych w celu wykorzystania ciepła Ziemi, można przystąpić, jeżeli w terminie 30 dni od dnia przedłożenia projektu tych prac, właściwy organ nie wniesie w drodze decyzji sprzeciwu.

Tryb odwoławczy:

W przypadku wniesienia przez organ sprzeciwu w formie decyzji, przysługuje odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji, za pośrednictwem organu, który wydał decyzję.

Uwagi:

Brak.

Podstawa prawna:

1. Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (tj. z dnia 4 grudnia 2015 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 23)),
  2. Ustawa z dnia 9 czerwca 2011 r. Prawo geologiczne i górnicze (tj. z dnia 1 lipca 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1131))
  3. Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 20 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących projektów robót geologicznych, w tym robót, których wykonywanie wymaga uzyskania koncesji (Dz. U. Nr 288, poz. 1696, z późn. zm.).

Wymagane załączniki – załączniki do pobrania:

1. Zgłoszenie projektu robót geologicznych wykonywanych w celu wykorzystania ciepła Ziemi - wzór.