Uwaga!!! w dniu 2.05.2017r. urząd jest nieczynny

Podstawa prawna:

• Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2016 r. poz. 1629);
  • Rozporządzenie w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. z 2016 r. poz. 1034)
  • Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 9 lipca 2014 r. w sprawie udostępniania materiałów państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, wydawania licencji oraz wzoru Dokumentu Obliczenia Opłaty (Dz. U. z 2014 r. poz. 917).

Zakres udostępnianych materiałów zasobu:
Udostępnianie dotyczy materiałów zasobu w postaci kopii map zasadniczych, map ewidencyjnych, zbiorów baz danych, baz danych osnów geodezyjnych, kopii rejestrów oraz innych materiałów zasobu.

Wydawanie licencji:

1. Uprawnienia podmiotu dotyczące możliwości wykorzystywania udostępnionych mu materiałów zasobu określa licencja wydawana przez organ udostępniający te materiały.
  2. Uprawnienia określone w licencji dotyczą:
    a) w przypadku materiałów z zasobu w postaci elektronicznej – możliwości wykonywania jakichkolwiek operacji na tych materiałach, w szczególności ich utrwalania, zmieniania, udostępniania, zwłaszcza wykonywanych w systemach informatycznych;
    b) w przypadku materiałów zasobu w postaci nieelektronicznej – ich powielanie, a także ich przekształcenie do formy elektronicznej
  3. Zgodnie z art. 48a ustawy, kto wykorzystuje materiały zasobu bez wymaganej licencji lub niezgodnie z warunkami licencji, lub udostępnia je wbrew postanowieniom licencji osobom trzecim, podlega karze pieniężnej w wysokości dziesięciokrotności opłaty za udostępnienie tych materiałów.

Wnioski do pobrania:

(P)Wniosek o udostępnienie materiałów PZGiK (pdf, 1,42MB)
(P1)Wniosek o udostępnienie zbiorów danych bazy EGiB (pdf, 842kB)
(P2)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie rejestrów tworzonych na podstawie bazy EGiB (pdf, 612kB)
(P3)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie mapy (pdf, 575kB)
(P4)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie rejestru cen i wartości nieruchomości (pdf, 863kB)
(P5)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie zbiorów danych GESUT (pdf, 615kB)
(P6)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie zbiorów danych BDSOG (pdf, 588kB)
(P7)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie zbiorów danych bazy danych BDOT500 (pdf, 306kB)
(P8)Uszczegółowienie wniosku o udostępnienie innych materiałów (pdf, 403kB)
Wzór licencji (pdf, 86kB)

Miejsce składania wniosków:
Starostwo Powiatowe pl. Słowiański 1 parter Punkt Obsługi Interesantów lub bezpośrednio w Wydziale Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami pokój 605 VI p. - w godzinach pracy urzędu.
Wnioski można przesyłać również pocztą tradycyjną lub pocztą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Opłaty:

1. Wysokość należnej opłaty oraz sposób jej wyliczenia utrwala się w Dokumencie Obliczenia Opłaty. W przypadku sporu dotyczącego wysokości należnej opłaty, Starosta wydaje decyzję administracyjną
  2. Opłatę obliczoną zgodnie z załącznikiem do ustawy, pobiera się przed udostępnieniem materiałów
  3. Udostępnienie materiałów poprzedza się ustaleniem uiszczenia opłaty, na podstawie potwierdzenia dokonania przelewu na konto bankowe podane w Dokumencie Obliczenia Opłaty, lub dowodu wpłaty w kasie Starostwa Powiatowego, pokój 344 III p.

Kontakt:
Starostwo Powiatowe w Legnicy
59-220 Legnica, Plac Słowiański 1
Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami  VI piętro.
Pokój nr 605 tel./fax  76 72 43 422

Nadrzędny