Realizacja kolejnej inwestycji w powiecie legnickim, która zapewni bezpieczeństwo użytkownikom ruchu drogowego oraz osobom korzystającym z komunikacji autobusowej, a w szczególności dzieciom dojeżdżającym do szkoły to priorytet zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2180D w m. Bieniowice polegająca na budowie przystanku autobusowego oraz rozbudowa drogi powiatowej nr 2180D w m. Bieniowice polegająca na budowie zatoki autobusowej”.

8 grudnia br. Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali umowę z firmą WOD BRUK Sp. z o.o. z Lisowic na realizację tego zadania.

Udział w wydarzeniu wzięli Radny Artur Smęt oraz Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń.

Zadanie polegać będzie na wykonaniu dwóch obiektów budowlanych: zatoki autobusowej i po przeciwnej stronie z przesunięciem przystanku autobusowego. Wzdłuż zatoki autobusowej i przystanku autobusowego oprócz chodnika zostanie wykonany kanał technologiczny.

Koszt inwestycji 281 479,34 zł w całości sfinansowany zostanie z budżetu Powiatu Legnickiego.