Bus pełen paczek odjechał w połowie tygodnia spod Starostwa Powiatowego w Legnicy. To odzew na akcję TVP Wrocław Studio Wschód, która organizuje przedświąteczną zbiórkę darów dla Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie, wspieraną przez różne instytucje, szkoły i urzędy.

Tradycyjnie już od kilku lat Starostwo Powiatowe w Legnicy wraz z jednostkami organizacyjnymi uczestniczy w tej szlachetnej akcji. W tym roku włączyli się również mieszkańcy Powiatu Legnickiego i Legniczanie. Dla naszych Rodaków zebrane zostały słodycze, artykuły żywnościowe, środki czystości, kosmetyki, a także zabawki. Ten wspaniały odruch serca jest wyrazem solidarności z Polakami i ich dziećmi, których liczna grupa mieszka z dala od swojej Ojczyzny i w tym szczególnym czasie świąt Bożego Narodzenia sprawia im to ogromną radość. Podczas przekazywania darów Starosta Legnicki Adam Babuśka i Wicestarosta Legnicki Janina Mazur złożyli najserdeczniejsze życzenia świąteczne dla wszystkich Polaków zamieszkujących Kresy Wschodnie.

Akcję zorganizowała i koordynowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przekazały dary.