Zdjęcie skrzyżowania w Ziemnicach z lotu ptakaDla pojazdów osobowych oraz komunikacji publicznej uruchomiony zostanie przejazd wahadłowy. Rozwiązanie to ma maksymalnie zmniejszyć uciążliwości dla podróżnych w związku z trwającymi remontami na drogach Powiatu Legnickiego w Koskowicach i Ziemnicach.

Od 07 lutego 2022 roku planowana jest zamian organizacji ruchu na remontowanym odcinku drogi powiatowej w miejscowości Ziemnice. W ramach zatwierdzonej w dniu 26.01.2022 roku tymczasowej organizacji zostaną wprowadzone następujące zmiany:

1. Zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie dróg powiatowych nr 2178D i 2199D i drogi gminnej nr 104625D,
  2. Wyznaczona zostanie trasa objazdu z Legnicy do Grzybian i w przeciwnym kierunku (przez Spaloną, Jaśkowice i Rosochotą), Koskowic i dalej do A4,
  3. Udostępniony zostanie przejazd wahadłowy wzdłuż przebudowywanego odcinka drogi dla pojazdów komunikacji publicznej, pojazdów obsługi bytowej oraz pojazdów mieszkańców o DMC do 3,5t.

Planowany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu – do maja 2022 r.

Wartość inwestycji na skrzyżowaniu w Ziemnicach to 2 mln 750 tys zł. Zadanie finansowane jest w 50 % z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych gdzie beneficjentem jest Powiat Legnicki, a także ze środków własnych Powiatu Legnickiego i Gminy Kunice. Zakres prac obejmuje przebudowę skrzyżowania, obniżenie poziomu nawierzchni o 70 cm, co przyczyni się do znaczącej poprawy widoczności i bezpieczeństwa. Ponadto przebudowane zostaną zatoki autobusowe. W kierunku miejscowości Grzybiany powstanie 418 metrów ciągu pieszo-rowerowego.

Objazd dla pojazdów o DMC powyżej 3,5t
Czerwony - przebudowywane skrzyżowanie
Fioletowy - Objazd
Ziemnice - Projekt organizacji ruchu