Inwazja Rosji na Ukrainę trwa już ponad 30 dni. W tym trudnym i tragicznym czasie wszyscy wspieramy objęte wojną państwo.

Spod siedziby Starostwa Powiatowego w Legnicy wyjechał transport z darami dla Ukrainy i Polaków zamieszkujących objęte działaniami wojennymi  Kresy Wschodnie. Akcją koordynowała Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, wspierana przez Dyrektora Wydziału Oświaty Promocji i Spraw Społecznych Wandę Gołębiowską oraz pracowników Starostwa.

Na apel o zbiórce odpowiedzieli pracownicy Starostwa, jednostki organizacyjne, Urząd Miasta Chojnów,  Szkoła Podstawowa im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Krzywej, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy”, a także osoby prywatne. Dzięki bezinteresownemu wsparciu  zebraliśmy środki higieniczne i sanitarne, lekarstwa,  chemię gospodarczą, żywność długoterminową, a także pluszaki dla dzieci. Priorytetem zadania były: transport darów -  bez pośredników -  do ludzi potrzebujących, z którymi mamy kontakt  oraz  pewność, ze trafiły one w miejsce przeznaczenia.

Zebrane i posegregowane kategoriami rzeczy trafiły do Zgromadzenia Sióstr Dominikanek w Żółkwi, Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP w Jazłowcu koło Buczacza, a także zarządzanej przez proboszcza salezjanina Andrzeja Baczyńskiego Parafii Rzymskokatolickiej w Korosteszowie koło Żytomierza.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji pomocy dla Ukrainy i dla Polaków na Kresach Wschodnich.