22.08 br. w związku z pojawieniem się w Jeziorze Koskowickim śniętych ryb Starosta Legnicki Adam Babuśka zwołał zdalne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Udział w posiedzeniu wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Aneta Rękas. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Legnicy, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Legnicy, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Legnicy, Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Legnicy oraz  Fundacji Ochrony Przyrody i Rozwoju Turystyki "Fopit-Gobi".

O zaistniałej sytuacji powiadomione zostały wszystkie niezbędne służby. Wyniki przekazane przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wskazały, że w pobranych próbkach nasycenie tlenem wody w  jeziorze  wynosi 18%. Ponadto podjęto konieczne  działania, by wykluczyć ewentualne przekroczenia norm szkodliwych pierwiastków m. in. azotanów i fosforanów.

W sobotę rano w Jeziorze Koskowickim zauważono niewielkie ilości śniętego  narybku gospodarczego. Po oględzinach terenu jeziora stwierdzono, że zjawisko występuje wyłącznie od strony południowej. W dniu dzisiejszym służby nie zaobserwowały, by pojawiły się  nowe martwe ryby.

Sytuacja jest monitorowana na bieżąco.