23 sierpnia  br.  Starosta Legnicki Adam Babuśka,  Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński  przy kontrasygnacie  Skarbnik Powiatu Marty Płosińskiej – Soboń  podpisali umowę z firmą: Transport Drogowy Ciężarowy Budowa i Remont Dróg Eksport Import z Rakowic Małych  na realizację inwestycji pn.: „Okmiany droga dojazdowa do gruntów rolnych”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Radna Powiatu Jolanta Bekaluk-Pyrz, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz oraz Dyrektor Wydziału  Dróg i Mostów Wojciech Cichoń.

Realizowana w powiecie legnickim inwestycja obejmie remont odcinka drogi  powiatowej 2266D położonej na działkach nr 287/1, 287/3 w miejscowości  Okmiany w gminie Chojnów. Polegać będzie na: wymianie istniejącej konstrukcji  jezdni o nawierzchni nieulepszonej z kruszywa kamiennego, likwidacji wybojów i zaniżeń; wykonaniu nowych warstw konstrukcyjnych – warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego gr. 4cm, podbudowy z mieszanki niezwiązanej kruszywem gr. 20cm;  jednego zjazdu oraz ze względu na niewystarczającą widoczność trzech mijanek. Zaprojektowano także jezdnię o szerokości 3,5m  z obustronnymi poboczami o szerokości 2x0,75m, szerokość jezdni na mijance 5,0m; niweleta drogi i odwodnienie drogi tak jak w stanie istniejącym, odwodnienie powierzchniowo w pas drogowy.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie  718 296,67 . Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Gminę Chojnów i Powiat Legnicki oraz dofinansowane przez Fundusz Ochrony Gruntów Rolnych.