Grafika: Strona tyułowa informatora dla SenioraWydział Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców powiatu legnickiego opracował dla Państwa Informator dla Seniora. Publikacja dostępna jest w podmenu Informacje.

Informator dla Seniora

Informator dla Seniora zawiera najistotniejsze informacje niezbędne każdemu seniorowi. Zostały one  podzielone na obszary wsparcia, tj. pomoc społeczną, służbę zdrowia, edukację i kulturę. Umieszczono w nim podstawowe informacje o możliwościach i zasadach korzystania z różnych form wsparcia, dane teleadresowe takich instytucji, jak: domy pomocy społecznej, dzienne domy pomocy, poradnie geriatryczne, zakłady opiekuńczo-lecznicze/pielęgnacyjno-opiekuńcze, uniwersytety trzeciego wieku i kluby seniora z terenu powiatu legnickiego. Informator zawiera informacje, gdzie można spędzać ciekawie i aktywnie czas, poszerzyć swoją wiedzę, gdzie szukać pomocy w różnych sytuacjach życiowych, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, jak realizować cele społeczne, być aktywnym społecznie i przyczyniać się do rozwoju swojego lokalnego środowiska.