2.09 br. Starosta Legnicki Adam Babuśka zwołał posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Udział w posiedzeniu wzięła Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń, Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Jan Knychalski, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marek Walczak oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Aneta Rękas. Ponadto w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele: Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Biura Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Legnicy, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Legnicy, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Legnicy, Państwowego Gospodarstwa Wodne Wody Polskie Zarząd Zlewni w Legnicy.

Tematem spotkania było podsumowanie działalności służb w zakresie działań w czasie tzw. przyduchy na jeziorze Koskowickim i Kunickim.

Powiatowy Lekarz Weterynarii poinformował, że na podstawie wyników badań laboratoryjnych nie stwierdzono obecności metali ciężkich oraz pestycydów w mięśniach badanych ryb.

Ponadto podjęto temat działań na przyszłość, które mogłyby poprawić sytuację Jeziora Koskowickiego, a także Kunickiego.