14 września br. w ramach projektu: „ Pamiętamy i działamy – Wolontariusze śladami historii i jej bohaterów” realizowanego przez Collegium Witelona Uczelnia Państwowa w partnerstwie z uczelniami:  Państwowym Pedagogicznym Uniwersytetem im. Iwana Franki  oraz Kolegium Muzycznym im. W. Barwińskiego w Drohobyczu,  gościliśmy w naszym Starostwie grupę studentów z Drohobycza oraz  z legnickiej Uczelni, którzy wraz z opiekunami  w ramach programu wymiany młodzieży goszczą na ziemi legnickiej.

Uczestników przywitał Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Wanda Gołębiowska. Wymiana studencka  umożliwia poznanie języka polskiego, pogłębia wiedzę na temat współczesnej Polski, a także  pokazuje  podobieństwa i odmienności kulturowe. Władze Starostwa opowiadały o strukturze organizacyjnej oraz odpowiadały na zadawane przez studentów pytania.