06.10  br.  Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński  oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń  podpisali umowę z firmą AS Roads Sp. z o.o. z Legnicy na realizację zadania pn.: „ Modernizacja drogi powiatowej nr 2269D w m. Krzywa”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz, a także Dyrektor Wydziału  Dróg i Mostów Wojciech Cichoń.

Zadanie obejmuje modernizację odcinka drogi powiatowej nr 2269D przebiegającego przez miejscowość Krzywa, od drogi krajowej DK94 do końca miejscowości. Planuje się wykonanie nakładki bitumicznej na obu odcinkach – Etap I i II. Ze względu na niewielką grubość nawierzchni bitumicznej nie przewiduje się frezowania, natomiast wykształtowanie spadków poprzecznych zostanie osiągnięte poprzez ułożenie warstwy profilującej z asfaltobetonu - AC16W o średniej grubości 5 cm. Na tak przygotowanej warstwie profilującej zostanie ułożona warstwa ścieralna. Dodatkowo odtworzone i umocnione zostaną pobocza z kruszywa łamanego oraz wyremontowane istniejące zjazdy na przyległe posesje mieszkalne. Sposób odwodnienia nawierzchni jezdni i zjazdów pozostaje bez zmian.

Wartość robót budowlanych, która  wynosi 675 172,04 zł sfinansowana zostanie przez Gminę Chojnów oraz Powiat Legnicki.