na terenach rekreacyjno-sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Legnicy po 2-letniej przerwie odbyła się XVIII Paraolimpiada TPD, w której wzięły udział między innymi dzieci niepełnosprawne ze szkół powiatu legnickiego oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Chojnowa. W uroczystości uczestniczył Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń.

Młodzi uczestnicy Paraolimpiady zebrali ponad 100 medali w konkurencjach sportowych dostosowanych do stopnia niepełnosprawności, w tym konkurencji slalom na wózkach. Podczas imprezy wręczono specjalne wyróżnienie Michałowi Stępniowi z Kunic, który zdobył I miejsce w mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie i II miejsce w tych mistrzostwach w konkurencji indywidualnej. Paraolimpiada połączona była z festynem Pożegnanie Lata 2022, podczas którego podsumowano kolonie organizowane przez TPD, w których wzięło udział ponad 550 dzieci, w tym 120 z terenu powiatu legnickiego, a także podsumowano konkursy literacki i fotograficzny: „Nie zapomnij o letniej przygodzie 2022”. Wyróżniono 30 prac uczniów z powiatu legnickiego z miejscowości: Niedźwiedzice , Legnickie Pole i Kunice. Imprezy dofinansowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Warto dodać, że w powiecie legnickim powołano dwa nowe Koła Przyjaciół Dzieci w Gminnym Żłobku "Tęczowa Kraina" w Legnickim Polu i w Punkcie Przedszkolnym w Rui.

Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy, powrócił do organizowanych od 2003 roku do przedsięwzięć dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych. W Legnickim Polu odbył się 19 Plener Plastyczny z udziałem dziesięciu Reprezentacji Kół Przyjaciół Dzieci Placówek Specjalnych. Udział wzięli w nim podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz uczniowie i wychowankowie szkół z Legnickiego Pola. Uczestnicy odwiedzili miejscowe zabytki, które następnie je malowali. Otrzymali także odznaki krajoznawcze, a organizatorzy pamiątkowe statuetki i liczne nagrody. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Oddział Powiatowy TPD w Legnicy i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Legnickim Polu. W uroczystości oprócz władz gminnych wzięła udział dyrektor Wydziału Społeczeństwa Obywatelskiego z Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Pani Bogusława Kulińska.