w miejscowości Ziemnice w gminie Kunice nastąpił odbiór końcowy inwestycji polegającej na budowie ciągu pieszo rowerowego wraz z przebudową skrzyżowania i odcinka drogi nr 2178D.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Paweł Grabek, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń, a także przedstawiciele władz samorządowych Gminy Kunice oraz pracownicy Drogowej Służby Liniowej.

Zadanie objęło przebudowę skrzyżowania drogi 2178D o długości 280 m, z drogą 2199 D o długości 20 m i drogę gminną o długości 60 m. Podczas realizacji inwestycji powstało 160 metrów chodnika głównie na długości zatok, oświetlenie oraz zatoki autobusowe. Wybudowany został ciąg pieszo rowerowy o długości 418 metrów.

Warto zaznaczyć, że przygotowania do realizacji tego zadania trwały od czasów poprzedniej kadencji, jednak ze względu na brak dofinansowania projekt był korygowany do możliwości finansowych powiatu. Zrealizowana w terminie  inwestycja z pewnością korzystnie wpłynie na poprawę jakości połączeń drogowych w powiecie, bezpieczeństwo ruchu drogowego i pieszo rowerowego oraz wyeliminuje zagrożenia wynikające  ze wzrostu natężenia ruchu, a także poprawi funkcjonalność drogi oraz ułatwi ruch pieszych w obrębie skrzyżowania.

Całkowita wartość tego zadania to 2 750 000 zł. Inwestycja została w połowie dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat Legnicki i Gmina Kunice sfinansowały zadanie pokrywając koszty po 25 procent.

Foto:e-legnickie.pl