pod przewodnictwem Starosty Legnickiego Adama Babuśki oraz Prezydenta Miasta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego  w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego.

Udział w posiedzeniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, a także członkowie Komisji z terenu miasta i powiatu m.in.: Komendy Miejskiej Policji,  Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, Powiatowego Urzędu Pracy oraz  Niepublicznego Ośrodka Terapii Uzależnień. W posiedzeniu uczestniczyli również dyrektorzy: Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Obrony Cywilnej w Legnicy i  Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Do zadań komisji należy m.in. ocena zagrożeń porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli na terenie miasta i powiatu, opiniowanie pracy policji i innych powiatowych służb, inspekcji i straży, a także jednostek organizacyjnych wykonujących na terenie miasta i powiatu zadania z zakresu porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli. Komisja przygotowuje projekty powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa.

Głównym celem posiedzenia było zaopiniowanie projektu budżetu Miasta Legnicy i Powiatu Legnickiego na rok 2023 w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz przyjęcie planu pracy na 2023 r. Po omówieniu projektów, poddano je pod głosowanie.  Komisja przyjęła je jednogłośnie.