Dnia 10 lipca w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie odbyło się spotkanie z Panią Anne Woźniak oraz jej małżonkiem, w ramach współpracy Miast Partnerskich Chojnów – Commentry. Partnerstwo, zainicjowane wiele lat temu przez m.in. Pana Tadeusza Bobyka, trwa i rozwija się oraz przynosi wiele satysfakcji obu stronom. Dbałość o systematyczność tych partnerskich kontaktów oraz interesująca współpraca to domena Burmistrza Miasta - Pana Jana Serkiesa. Spotkanie dostarczyło nam wiele wzruszeń - Pani Anne Woźniak nie kryła zachwytu, że w Powiecie Legnickim istnieje taka placówka jak Środowiskowy Dom Samopomocy, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Z ogromną uwagą przyglądała się  pracy terapeutów i opiekunów, z wielką swobodą i empatią rozmawiała z  uczestnikami Domu.

W podsumowaniu tych rozmów nie kryła fascynacji  Domem i jego znaczeniem w życiu naszych podopiecznych. Ten szczery zachwyt Pani Anne jest dla wszystkich Pracowników Domu wielkim komplementem, ponieważ Pani jest osobą niezwykle aktywną w różnorodnych działaniach na rzecz francusko-polskiej przyjaźni i współdziałania na niwie niesienia pomocy osobom borykającym się na co dzień z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Pani Anne Woźniak została uhonorowana następującymi tytułami i odznaczeniami: Kawaler Orderu Zasługi RP, Kawaler Orderu Legii Honorowej Francuskiej, Oficer  Francuskiego Orderu  Zasługi, Medal Srebrny Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Będąc Prezesem „Polska” w Stowarzyszeniu Światowym: ”Kobiety Liderki” i Pierwszą Wiceprezes Fundator Federacji Polonii we Francji, działa na rzecz kultywowania polskich tradycji oraz pielęgnowania polskiego języka w rodzinach, które korzeniami związane są z Polską.

Pani Anne wraz z małżonkiem byli szczerze zainteresowani działalnością Środowiskowego Domu Samopomocy nr 2 w Chojnowie i z niemałym zaciekawieniem obserwowali wycinek z codziennej działalności we wszystkich pracowniach terapeutycznych nie szczędząc przy tym słów uznania, które sprawiły niekłamaną przyjemność Pracownikom naszej jednostki.