16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej im. ppłk. Ludwika Marszałka ps. "Zbroja" ma w swoich szeregach nowych żołnierzy. W niedzielę na wrocławskim rynku 70 ochotników wypowiedziało słowa roty: „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…”.  Niecodziennym elementem uroczystości była ceremonia przekazania obowiązków Dowódcy 16 DBOT przez płk Artura Barańskiego, który po czterech latach pracy we Wrocławiu został powołany do Sztabu Generalnego Wojska Polskiego w Warszawie. Na nowego dowódcę został powołany płk. Edward Chyła. Udział w uroczystości wzięli parlamentarzyści, samorządowcy oraz licznie zaproszeni goście. Nasz powiat reprezentował Starosta Legnicki Adam Babuśka. Ceremonię żołnierskiej przysięgi poprzedziła Msza św. sprawowana w kościele garnizonowym pw. św. Elżbiety we Wrocławiu.

W imieniu władz samorządowych Powiatu Legnickiego pragniemy pogratulować nowemu Dowódcy 16. Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej Dowódcy i życzyć wszelkiej pomyślności na nowym stanowisku. Panu płk. Arturowi Barańskiemu dziękujemy za służbę i lata owocnej współpracy. Życzymy wielu sukcesów, a także wszelkiej pomyślności, zarówno w działalności na rzecz poprawy społecznego bezpieczeństwa, jak i w życiu osobistym.

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej liczy ponad 1800 żołnierzy, którzy pełnią służbę w trzech batalionach lekkiej piechoty we Wrocławiu, Głogowie oraz Wałbrzychu.

Każdy, kto jest zainteresowany służbą w Wojskach Obrony Terytorialnej może skontaktować się poprzez stronę internetową rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub udać się do najbliższego Wojskowego Centrum Rekrutacji.