21 listopada obchodzimy Dzień Pracownika Socjalnego będący jednocześnie świętem wszystkich pracowników pomocy społecznej.

Pracownik socjalny jest osobą, która daje wsparcie gdy wszystko inne zawodzi, rozumiejąc ludzkie problemy, jest zawsze gotów nieść pomoc potrzebującym.

W tym szczególnym dniu gościliśmy w naszym Starostwie Dyrektorów podległych Jednostek organizacyjnych Powiatu Legnickiego. Podczas spotkania, w którym udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Sowiński, Sekretarz Powiatu Grzegorz Rogos oraz Przewodniczący Rady Powiatu Aleksander Kostuń podkreślono ogromną rolę pracowników socjalnych, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z biedą i wykluczeniem, spotykają się z ludzką krzywdą i bezradnością  oraz wyrażono wdzięczność za pracę i podejmowane działania na rzecz potrzebujących.

Na ręce Dyrektorów złożone zostały serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich pracowników za wysiłek i serce, które wkładają w niesienie pomocy innym, bowiem praca, którą wykonują jest szczególna i trudna, wymaga wytrwałości, wyrozumiałości oraz zdolności zrozumienia drugiego człowieka.