20 listopada przypada Międzynarodowy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym szczególnym i pamiętnym dniu obchodzącemu  swoje 10-lecie Uczelnianemu Kołu Przyjaciół Dzieci „UŚMIECH DZIECKA” działającemu przy Collegium Witelona Uczelni Państwowej w Legnicy Zarząd Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego TPD nadał Sztandar.

Sztandar został odznaczony przez Zarząd Główny TPD – odznaką zbiorową „Przyjaciel Dziecka”.  Fundatorami sztandaru byli pracownicy naukowi i administracyjni Uczelni, działacze TPD, Koła Przyjaciół Dzieci i oddziały TPD ze Szczecina i Koszalina. Wręczony Sztandar jest wyrazem jedności działań i w różnorodności celów w okresie minionego dziesięciolecia  działalności Koła. Podczas wydarzenia dwanaściorgu działaczom TPD i pracownikom Collegium Witelona nadano odznaczenia: „Zasłużony dla TPD”, „Przyjaciel Dziecka”, „Serce na Dłoni”, a czterem studentom – Medal „Pomocna Dłoń”.

Powiat Legnicki reprezentowali: Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Wicestarosta Legnicki Janina Mazur. Wydarzenie połączone zostało z  Międzynarodową Konferencją Naukową: „Społeczno-prawne aspekty opieki i wychowania w XXI wieku. Wyzwania, zagrożenia, nadzieje z Polski i Ukrainy”,  podczas której Wicestarosta Legnicki Janina Mazur wygłosiła referat na temat współpracy Powiatu Legnickiego z TPD.

Koło Uczelnianego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci jest jednym z trzech kół, które posiadają sztandar. W uroczystości wzięli udział Członkowie Prezydium Zarządu Głównego TPD: Józef Bogdaszewski, prof. Stanisław Leszek Stadniczeńko i Zygmunt Nowaczyk,  przedstawiciele Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty i instytucji współpracujących z Uczelnią.