Starosta Legnicki Adam Babuśka, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński  oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń  podpisali umowę z firmą POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. na realizację inwestycji pn. Budowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej nr 2176D w m. Gniewomierz.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Radny Jan Łukasz, Dyrektor Wydziału  Dróg i Mostów Wojciech Cichoń oraz pracownik Wydziału Piotr Stępień, a także Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Kamil Strynkowski.

Przedmiotem inwestycji jest budowa przejścia dla pieszych na wyniesionym odcinku jezdni wraz z wykonaniem zatoki autobusowej o nawierzchni bitumicznej  i chodników z betonowej kostki brukowej stanowiących dojście do zatoki autobusowej, utwardzenie wjazdów indywidualnych, wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego, oświetlenia dedykowanego w strefie przejścia dla pieszych w ciągu drogi nr 2176D w miejscowości Gniewomierz. Przebudowany zostanie 168m odcinek drogi powiatowej.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa zwłaszcza pieszych uczestników ruchu. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 490 520 zł. Powiat będzie mógł wykorzystać 80% tej kwoty na roboty budowlane oraz częściowo sfinansować inne koszty kwalifikowane w tym nadzoru inwestorskiego. Powiat Legnicki zabezpieczył pozostałą niezbędną  kwotę w celu wykonania tego przedsięwzięcia.

Do przetargu przystąpiła jedna firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie SA, ul. Podmiejska 2, 78-500 Drawsko Pomorskie oferując cenę: 481 562,47 zł.