w gminie Ruja nastąpił odbiór inwestycji pn.: Remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2192D na odcinku Tyniec Legnicki - Dzierżkowice i na odcinku Dzierżkowice – Strzałkowice”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Radni: Jan Łukasz, Artur Mackiewicz i Andrzej Rokitnicki, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń  oraz pracownik Wydziału Piotr Stępniak, Zastępca Dyrektora Wydziału Rozwoju, Strategii i Zamówień Publicznych Kamil Strynkowski, a także Wójt Gminy Ruja Paweł Gregorczuk.

Przedsięwzięcie dotyczyło remontu nawierzchni drogi powiatowej nr 2192D na odcinku Tyniec Legnicki – Dzierżkowice o długości 731m i na odcinku Dzierżkowice – Strzałkowice o długości 1000m. Droga była w złym stanie technicznym i w wyniku wspólnych ustaleń pomiędzy samorządami Gminy Ruja i Powiatu Legnickiego została zakwalifikowana do remontu. W ramach realizacji tego zadania wykonano frezowanie profilujące na głębokości 4cm oraz nowe warstwy nawierzchni: profilującą o średniej grubości 3-4cm i ścieralną o grubości 4cm z betonu asfaltowego. Wykonano uzupełniająco remonty przyległych zjazdów oraz odtworzono pobocza z kruszywa kamiennego i destruktu  bitumicznego o grubości 10cm. Miejscowo wykonano regulacje wpustów i ścieku przykrawężnikowego. Na początkowym odcinku drogi wymieniono betonową barierę energochłonną na stalową. Niweleta drogi nie uległa zmianie w stosunku do stanu istniejącego. Odwodnienie drogi standardowo powierzchniowe, zgodnie z nadanymi spadkami poprzecznymi. Remont został przeprowadzony w śladzie istniejącej drogi. W wyniku remontu uzyskano równą nawierzchnię z właściwymi spadkami poprzecznymi drogi wraz ze spadkiem poprzecznym poboczy od jezdni. Po remoncie uzyskano stałą szerokość jezdni, która wynosi 5m z lokalnym poszerzeniami na łukach do 5,5m.

Wykonawcą remontu była firma Drawsko Pomorskie S.A., która w postępowaniu przetargowym złożyła najkorzystniejszą ofertę w wysokości 1 398 971,43 zł.

Całkowity koszt remontu to kwota 1 419 881,43 zł. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dofinansował to zadanie w wysokości 713 502,21 zł. Pozostałe koszty pokryły Gmina Ruja i Powiat Legnicki.