29.12.2023 w miejscowości Janowice w gminie Ruja nastąpił odbiór inwestycji pn.: „Modernizacja nawierzchni drogi powiatowej w miejscowości Janowice”.

Udział w wydarzeniu wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka, Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski, Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński, Radny Andrzej Rokitnicki, Dyrektor Wydziału Dróg i Mostów Wojciech Cichoń  oraz pracownik Wydziału Piotr Stępniak, a także Wójt Gminy Ruja Paweł Gregorczuk.

Przedmiot zamówienia obejmował  naprawę odcinka nawierzchni drogi powiatowej nr 2183D w miejscowości Janowice o długości 532,5 m, który był w złym stanie technicznym. Wykonano warstwę profilującą z betonu asfaltowego AC16W o średniej grubości 5 cm oraz ułożono nowy dywanik – warstwy ścieralnej  z betonu asfaltowego AC11S grubości 4 cm. W ramach  zadania wykonano także z  nowej warstwy ścieralnej  zjazdy o gr. 6 cm z betonu asfaltowego o uziarnieniu 0,16 mm (AC 16S) oraz umocniono pobocza mieszanką  z kruszywa łamanego  0,31,5, gr.10 cm.  Niweleta drogi nie uległa zmianie w stosunku do stanu istniejącego. Całe zadanie realizowane zostało w śladzie istniejącej drogi.

Wykonawcą inwestycji była firma POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. z ceną 390 281,46 zł.