w siedzibie Starostwa Powiatowego  podpisane zostały dwie umowy na realizację inwestycji drogowych w Gminie Krotoszyce.

Starosta Legnicki Adam Babuśka,  Etatowy Członek Zarządu Krzysztof Sowiński  oraz Skarbnik Powiatu Marta Płosińska – Soboń podpisali umowy z firmą Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o. o. z  Wrocławia.

Udział w wydarzeniu wzięli: Wicestarosta Legnicki Janina Mazur, Radni: Beata Castañeda Trujillo oraz Łukasz Skoczek, Wójt Gminy Krotoszyce Wojciech Woźniak oraz Przewodniczący Rady Gminy Krotoszyce Ryszard Łabicki,  Dyrektor Wydziału  Dróg i Mostów Wojciech Cichoń wraz z pracownikiem Wydziału Piotrem Stępień.

Remont drogi powiatowej nr 2203D w miejscowości Dunino o długości 1800 m.

Przedmiot zamówienia obejmuje remont nawierzchni drogi powiatowej nr 2203D w miejscowości Dunino na odcinku o długości 1800 m, który jest w złym stanie technicznym. Z uwagi na niewielką grubość nawierzchni bitumicznej na istniejącej drodze odstępuje się od wykonania frezowania profilacyjnego. Przewidziano wykonanie nowych warstw bitumicznych na ciągu głównym drogi: warstwy profilującej z betonu asfaltowego o średniej  grubości 5 cm, mającej doprowadzić do uzyskania właściwych spadków poprzecznych i płynnego przebiegu osi drogi,  warstwy ścieralnej o grubości 4 cm. Przewidziano remont przyległych zjazdów i zatoki autobusowej oraz odtworzenie poboczy z kruszywa kamiennego o grubości 10 cm. Niweleta drogi nie ulega zmianie w stosunku do stanu istniejącego. Odwodnienie drogi powierzchniowej pozostanie bez zmiany. W ciągu drogi znajduje się most, na którym planuje się wykonać rozbiórkę istniejącej warstwy bitumicznej jezdni do płyty betonowej i ułożyć nową warstwę ścieralną. W ramach prac utrzymaniowo-remontowych na moście zakłada się wykonanie naprawy, zakotwienia 8 sztuk słupków istniejących balustrad mostowych, poprzez rozkucie bądź wywiercenie otworu montażowego w gzymsie, zabetonowanie nowej kotwy i połączenie z istniejącym słupkiem balustrady. Istniejące rowy zostaną oczyszczone  i odmulone w celu przywrócenia spadku dna rowu, tereny zielone przylegające na szerokości 1m wyplantowane, a całość obsiana trawą. Ciąg główny wykonany będzie w śladzie istniejącej drogi przy zachowaniu szerokości jezdni 5 m oraz pobocza o szerokości 0,75 m.

Koszt inwestycji: Remont drogi w Duninie będzie finansowany przez Powiat Legnicki, Gminę Krotoszyce i Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, którego dotacja będzie stanowić 50% kwalifikowanych kosztów. Planowany, całkowity koszt przedsięwzięcia to kwota 1 494 177zł.

Modernizacja drogi powiatowej nr 2206D w miejscowości Winnica.

Zamówienie obejmuje modernizację odcinków drogi powiatowej nr 2206D w miejscowości Winnica. W ramach zamówienia planuje się:

• wymianę konstrukcji drogi na nową,
  • korektę geometrii skrzyżowań,
  • budowę chodnika,
  • przebudowę zjazdów i przepustów pod zjazdami.

Dla potrzeb właściwego odwodnienia drogi przewidziano przebudowę i budowę przepustów oraz rowów drogowych, a w terenie zabudowanym wykonanie odcinka kanalizacji deszczowej. W związku z poszerzeniem drogi konieczne jest usunięcie kolizji i przebudowa słupów linii elektroenergetycznej oraz fragmentu wodociągu.

Ze strony zamawiającego przedmiot zamówienia będzie realizowany wspólnie i w porozumieniu z Gminą Krotoszyce.

Koszt inwestycji: Całkowity koszt inwestycji to kwota 8 295 735 zł, w tym z Polskiego Ładu dotacja wyniesie 7 598 777,37zł.  Pozostałe środki finansowe zabezpieczają Powiat Legnicki i Gmina Krotoszyce.