Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W dniach 9 – 18 października 2015 roku odbędą się XIV Legnickie Dni Kultury Kresowej. W programie imprezy organizatorzy zaplanowali wiele koncertów prezentujących piękno tradycji i kultury kresowej.

Wystąpią między innymi:

Zespół taneczny „Prialica” z Białorusi

Zespół „Rycki Kuferek” z Białorusi

Zespół „Kwiaty Bukowiny” z Ukrainy

Zespół „Wesołeczki” z Białorusi

Zespół „Ostatnie Takie Trio”

Kwartet wokalny „Sweet Four”

Barbara Twardosz – Droździńska – piosenkarka

Leonid Wołodko – piosenkarz

Stanisław Górka – aktor

Koncerty odbywać się między innymi na terenie  powiatu legnickiego, szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy!