Z udziałem ponad 220 zawodników i zawodniczek w Krajewie odbyły się Jesienne Biegi Przełajowe, rozgrywane w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Organizatorami biegów było Powiatowe Zrzeszenie „Ludowe Zespoły Sportowe” w Legnicy oraz Powiatu Legnickiego, Gmina Krotoszyce, także Zespół Szkół w Krotoszycach.
Młodzi biegacze rywalizowali na dystansie 400, 500, 600, 800, 1000 oraz 1200 metrów, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów, przeprowadzonych w duchu fair play czuwał sędzia Kamil Jazowiecki. Zmagania dzieci i młodzieży uroczyście otworzył Kazimierz Burtny -Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Legnickiego.
Czołowe miejsca w poszczególnych kategoriach zajęli:
- 400 m dziewczęta kl. III SP - (startowało 18)
1. Maja Babińska - SP Bieniowice - 10 pkt
2. Monika Szwed - SP Krotoszyce - 9 pkt
3. Milena Banaś - SP Rosochata - 8 pkt
- 500 m chłopcy kl. III SP - (startowało 21) 1. Maksymilian Warchoł - SP Bieniowice - 10 pkt
2. Jan Dorożko - SP Prochowice - 9 pkt
3. Konrad Kostyszak - SP Prochowice - 8 pkt
- 500 m dziewczęta kl. IV - ( startowało 16 )
1. Alicja Lewandowska - SP Miłkowice - 10 pkt
2 Joanna Kubaj - SP Miłkowice - 9 pkt
3. Weronika Witkowska - SP Krotoszyce - 8 pkt
- 600 m chłopcy kl. IV - ( startowało 16 )
1. Konrad Jabłoński - SP Legnickie Pole - 10 pkt
2 Konrad Sosnowski - SP Prochowice - 9 pkt
3. Paweł Łabiński - SP Kunice - 8 pkt
- 600 m chłopcy kl. V - ( startowało 20)
1. Jakub Zięba - SP Kunice - 10 pkt
2 Jakub Lange - SP Miłkowice - 9 pkt
3 Dominik Małkowski - SP Legnickie Pole - 8 pkt
- 600 m dziewczęta kl. V - (startowało 21)
1 Nikola Dziechciarz - SP Kościelec - 10 pkt
2 Anastazja Grochowska - SP Rosochata - 9 pkt
3. Amelia Janiak - SP Prochowice - 8 pkt
- 800 m chłopcy kl. VI - ( startowało 20 )
1. Michał Zieliński - SP Prochowice - 10 pkt
2. Mariusz Rutkowski - SP Bieniowice - 9 pkt
3. Kewin Marcinkiewicz - SP Prochowice - 8 pkt
- 600 m dziewczęta kl. VI ( startowało 22)
1. Weronika Wysoczańska - SP Miłkowice - 10 pkt
2. Paula Bełza - SP Miłkowice - 9 pkt
3. Ilona Żbikowska - SP Miłkowice - 8 pkt
- 1000 m chłopcy I kl. gimnazjum ( startowało 16)
1. Dawid Urynek - Gimnazjum nr 1 Chojnów -10 pkt
2 . Piotr Urbański - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3. Michał Borek - Gimnazjum Miłkowice - 8 pkt
- 800 m dziewczęta I kl. gimnazjum ( startowało 11 )
1.Wiktoria Jaremko - Gimnazjum Miłkowice -10 pkt
2 Marta Sieniek - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 9 pkt
3 Marta Klimczyk - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
4. Aleksandra Wójcik - Gimnazjum Krotoszyce - 7 pkt
- 1000 m chłopcy II kl. gimnazjum (startowało 12)
1. Grzegorz Kołbuc - Gimnazjum Spalona -10 pkt
2. Piotr Niedbała - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3. Paweł Mikołajski - Gimnazjum Miłkowice - 8 pkt
- 800 m dziewczęta II kl. gimnazjum ( startowało 12 )
1. Nikola Cywińska - Gimnazjum Prochowice - 10 pkt
2. Klaudia Danielewska - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3. Justyna Dydyk - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
- 1200 m - chłopcy III kl. gimnazjum ( startowało 12 )
1. Maciej Linda - Gimnazjum Prochowice - 10 pkt
2. Jakub Ptak - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3 Damian Rybczyński - Gimnazjum nr 1 Chojnów - 8 pkt
- 1000 m dziewczęta III kl. gimnazjum ( startowało 12 )
1 Klaudia Mikołajska - Gimnazjum Miłkowice - 10 pkt
2 Angelika Wojniłowicz - Gimnazjum Spalona - 9 pkt
3 Malwina Rynkiewicz - Gimnazjum Spalona - 8 pkt
PUNKTACJA SZKÓŁ :
1. Szkoła Podstawowa w Prochowicach : 92 pkt
2 Szkoła Podstawowa w Miłkowicach : 79 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Bieniowicach : 76 pkt
PUNKTACJA GIMNAZJUM :
1. Gimnazjum Spalona : 98 pkt
2. Gimnazjum nr 1 Chojnów : 76 pkt
3. Gimnazjum Prochowice : 56 pkt
Pamiątkowe puchary i nagrody zawodnikom wręczali : Beata Castaneda-Trujillo Wójt Gminy Krotoszyce, Kazimierz Burtny Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego, Zbigniew Kądziołka Członek Zarządu Powiatu Legnickiego i Olga Podebry Dyrektor Zespołu Szkół w Krotoszycach .