Kolejne już posiedzenie Konwentu Wójtów i Burmistrzów naszego powiatu, które odbyło się 04 listopada 2015 r. w Starostwie Powiatowym w Legnicy, zdominowały informacje o aktualnej sytuacji na drogach Powiatu Legnickiego. Włodarze gmin dyskutowali o stworzeniu długofalowego planu poprawy infrastruktury drogowej na najbliższe lata, a także o stanie przygotowań do zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2015/ 2016.

Spotkanie samorządowców było również doskonałą okazją do rozmów na temat wspólnych inwestycji drogowych na przyszłe lata i o sposobie ich finansowania.

W Konwencie Wójtów i Burmistrzów Powiatu Legnickiego, zwołanym na wniosek Zarządu Powiatu przez Przewodniczącego Konwentu Burmistrza Chojnowa Jana Serkiesa, uczestniczyli wszyscy Wójtowie i Burmistrzowie z Powiatu Legnickiego, Starosta Legnicki Janina Mazur, Wicestarosta Aleksander Kostuń, Przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sowiński oraz przedstawiciele wydziałów odpowiedzialnych za utrzymanie dróg.