26 listopada 2015r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Legnickim Polu odbyła się uroczysta Gala Dolnośląskiego Dnia Pracownika Socjalnego. Z tej okazji do Legnickiego Pola przyjechali samorządowcy, przedstawiciele instytucji zajmujących się pomocą społeczną z całego województwa dolnośląskiego. Organizatorem tego spotkania była jednostka organizacyjna powiatu legnickiego Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

Powiat legnicki reprezentowany był przez Krzysztofa Sowińskiego – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Aleksandra Kostunia – Wicestarostę, który przywitał przybyłych gości i złożył życzenia dedykowane wszystkim, którzy wykonują niełatwy zawód szeroko rozumianego pracownika socjalnego.

Uczestnicy gali wysłuchali prelekcji Ewy Patrzek - Dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej w Legnickim Polu na temat: Prawa człowieka w odniesieniu do osób przebywających w instytucjach pomocy społecznej, Katarzyny Matys - Dyrektor ds. finansowych Olimpiad Specjalnych, na temat:

30 lat Olimpiad Specjalnych – misja, cele i szanse uczestników i organizatorów olimpiad, Ewy Romańczuk - Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Oławie na temat : Ćwierć wieku pomocy społecznej i wyzwania na kolejne lata – z perspektywy długoletniego pracownika ośrodka pomocy społecznej, a także Katarzyny Delikowskiej - Kolegium Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu na temat: Kształcenie pracownika socjalnego na przestrzeni lat— z doświadczeń wykładowcy Kolegium Pracowników Służb Społecznych we Wrocławiu.

Ostatnim prelegentem był Dariusz Wojtkowiak – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu, który swoje wystąpienia poświęcił tematowi: Aktywność kluczem do sukcesu — z doświadczeń dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

Oprócz wykładów nagrody odebrali zasłużeni pracownicy socjalni, z naszego Domu były to Panie: Alina Bakalska oraz Beata Szmidt. Uroczystość uświetnił występ grupy teatralnej Domu Pomocy Społecznej w Legnickim polu: "Iluzja".