Starostwo Powiatowe 2 maja będzie nieczynne. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie 2 maja będzie nieczynne.

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy odbył się finał XI Konkursu Krajoznawczego „Znam Powiat Legnicki Jak Swój Dom”, zorganizowanego wspólnie przez legnicki oddział PTTK, Powiat Legnicki oraz PWSZ w Legnicy.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu legnickiego oraz Legnicy.

Przed startującymi zawodnikami postawiono trzy zadania. Pierwszym zadaniem uczestników było odpowiedzieć na pytania zawarte w teście, następnie drużynowo rozpoznać dziesięć zdjęć przedstawiających zabytki powiatu legnickiego oraz przygotować plakat zachęcający do zdobywania Odznaki Krajoznawczej PTTK. Najlepiej z zadaniami poradzili sobie reprezentanci następujących szkół:

W kategorii szkół podstawowych:

1. Szkoła Podstawowa w Wągrodnie w składzie: Zuzanna Buczek, Klaudia Majewska, Angelika Myślikowska. Opiekunem drużyny jest Pani Mariola Szczechla-Gołuchowska.
  2. Szkoła Podstawowa nr 4 w Chojnowie w składzie: Rafał Codogni, Alina Malik, Nikol Zieleń. Opiekunem drużyny jest Pani Małgorzata Cieśla.
  3. Szkoła Podstawowa w Miłkowicach w składzie: Szymon Biedrzycki, Karol Bogacz, Marek Olszewski. Opiekunem drużyny jest Pani Apolonia Dominik.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

1. Gimnazjum w Legnickim Polu w składzie: Bartosz Grelewski, Szymon Kuprianiuk, Eryk Serafiński. Opiekunem drużyny jest Pani Jadwiga Sowińska.
  2. Gimnazjum w Miłkowicach w składzie: Agnieszka Muzyka, Katarzyna Zając, Małgorzata Żbikowska. Opiekunem drużyny jest Pani Apolonia Dominik.
  3. Społeczne Gimnazjum TWP w Legnicy w składzie: Hubert Walasiak, Krzysztof Połowczuk, Mateusz Materek. Opiekunem drużyny jest Pani Dorota Janicka.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1. II Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Magdalena Wrona, Natalia Stupak, Aleksander Diogo. Opiekunem drużyny jest Pani Beata Kucia.
  2. I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie: Marta Duda, Michał Kosmecki, Jan Malerowicz. Opiekunem drużyny jest Pan Waldemar Małek.
  3. IV Liceum Ogólnokształcące w Legnicy w składzie Olga Koczańska, Klaudia Korbiel, Kamila Lurka. Opiekunem drużyny jest Pan Adam Pękała.

Tegoroczny konkurs nie był łatwy, bowiem z każdym rokiem wzrastał poziom trudności opracowywanych pytań i realizacji plakatu. Dlatego cieszymy się ogromnie z poziomu wiedzy jaki reprezentowali uczestnicy konkursu, którzy wykorzystując swoją wiedzę o powiecie legnickim mogą teraz być przewodnikami regionu legnickiego.

Pracę wykonane przez uczestników konkursu można zobaczyć w holu Starostwa Powiatowego w Legnicy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i wszystkich zapraszamy na wystawę !!