tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

e-mail: rzecznik@legnica.eu
                    tel: 76-72-121-38

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy gościła uczestników powiatowego etapu XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej – „Młodzież zapobiega pożarom”.

Do konkursy przystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, reprezentujący miasta i gminy powiatu legnickiego. Powiatowy Zespół Szkół z Chojnowie reprezentowali uczniowie klasy pożarniczej chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego: Wojciech Nowak, Sebastian Małyniak oraz Maciej Raczyński. Konkurs składał się z dwóch etapów: pisemnego oraz ustnego.

Po uroczystym rozpoczęciu uczestnicy zmagań przystąpili do pisania egzaminu sprawdzającego ich wiedzę pożarniczą. Następnie odbył się etap ustny, do którego zostało zakwalifikowanych trzech uczniów z największą ilością punktów zdobytych podczas egzaminu pisemnego. Finał rywalizacji ustnej przyniósł ogłoszenie wyników oraz uroczyste zakończenie konkursu. Nagrody zwycięzcom wręczali: Starosta Legnicki Janina Mazur, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej młodszy brygadier Zdzisław Sokół oraz prezes ZOP ZOSP RP Zbigniew Biłyk.

Wojtek Nowak będzie reprezentował nie tylko nasz Powiatowy Zespół Szkół, ale również Powiat Legnicki na szczeblu wojewódzkim XIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej.