Utrudnienia w funkcjonowaniu Centralnej Ewidencji Pojazdów Zmina godzin pracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

2. w Chojnowie, ul. Rynek 20, I piętro - pokój Nr 7 (filia Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy):

e-mail: rzecznik@legnica.eu
    tel: 767212138

Prochowice były gospodarzem „Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej ”Piłkarska Kadra Czeka” organizowanego w ramach Powiatowych Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Sportowe rozgrywki odbyły się 22 kwietnia br.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Etatowy Członek Zarządu Powiatu Legnickiego – Kazimierz Burtny oraz Burmistrz Miasta i Gminy Prochowice Alicja Sielicka .

W sportowych zmaganiach udział wzięły 3 zespoły: Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chojnowie i Gimnazjum w Spalonej: 46 zawodników, 14 osób towarzyszących (sędziów, organizatorów, opiekunów) łącznie: 60 uczestników.

Wyniki:

• Gimnazjum Spalona - Gimnazjum Chojnów 4: 0
  • Gimnazjum Prochowice - Gimnazjum Spalona 0 :0
  • Gimnazjum Chojnów - Gimnazjum Prochowice 1: 1

Najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Niedbała – ze Spalonej, bramkarzem Krzysztof Cieślak-również ze Spalonej, a królem strzelców został Jakub Waksmundzki z Prochowic.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a Król Strzelców, Najlepszy Zawodnik i Najlepszy Bramkarz otrzymali Statuetki .

Nagrody wręczali: Stanisława Pakos – Przewodnicząca Rady Powiatowej Z „LZS” w Legnicy i zarazem Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Legnickiego oraz w imieniu pani Dyrektor Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Prochowicach -Joanny Palińskiej, pracownik POKiS Katarzyna Szytko.

W Turnieju Strefowym PIŁKARSKA KADRA CZEKA (12.05.2016 r. w Środzie Śląskiej) Powiat Legnicki będą reprezentował : Gimnazjum w Spalonej i Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Prochowicach.

Władze Powiatowego Z „LZS” w Legnicy kierują słowa podziękowania pod adresem władz Miasta i Gminy Prochowice, Dyrektora Prochowickiego Ośrodka Kultury i Sportu w Prochowicach oraz sponsorów- Radnych Powiatu Legnickiego: Łukasza Lichoty i Jacka Mazura za pomoc i współpracę przy organizacji zawodów.

Turniej realizowany był głównie przy wsparciu finansowym Powiatu Legnickiego.