tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

zdjęcie nr 1

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych wraz z 32 partnerami, organizacjami pozarządowymi, sieciami z województwa oraz samorządem lokalnym, ma zaszczyt zaprosić na  największe  wydarzenie sektora  społeczeństwa obywatelskiego na Dolnym Śląsku!  16 maja 2016 r. w Krzyżowej k. Świdnicy odbędzie się II Dolnośląski Kongres Obywatelski!

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli stowarzyszeń, fundacji, lokalnych grup działania, spółdzielni socjalnych, ochotniczych straży pożarnych, kół gospodyń wiejskich, samorządów lokalnych oraz aktywnych obywateli.

Podczas Kongresu odbędzie się 10 paneli dyskusyjnych oraz Debata  „Czy obywatele potrzebują  regulacji prawnych dla  swojej aktywności społecznej”, którą moderować będzie Krzysztof Więckiewicz - wieloletni dyrektor Departamentu Pożytku Publicznego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, od momentu jego powstania w 2003 r. do 2015 r., pomysłodawca Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, współtwórca ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Udział w wydarzeniu potwierdzili m.in. Wojciech Kaczmarczyk - Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego i równego traktowania, Adam Bodnar - Rzecznik Praw Obywatelskich, Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka, a także Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Jeżeli działasz w stowarzyszeniu, fundacji, kole gospodyń wiejskich, lokalnej grupie działania, ochotniczej straży pożarnej, spółdzielni socjalnej, samorządzie lokalnym lub jesteś osobą zaangażowaną w sprawy społeczne, to nie może Cię nie być tego dnia w Krzyżowej!

Razem organizujemy, razem finansujemy, razem uczestniczymy. JEST MOC

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Organizator nie zwraca kosztów dojazdu na Kongres.

ZGŁOŚ SIĘ JUŻ DZIŚ!

Zgłoszenia do udziału w Kongresie prosimy dokonać wypełniając formularz zgłoszeniowy w terminie do 10 maja 2016 r. Dodatkowych informacji można uzyskać w biurze Federacji pod nr 71 793 23 24. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.