tel: 76-72-43-429
               pok. 231, piętro II

Pl. Słowiański 1
               59-220 Legnica

Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w Starostwie Powiatowym w Legnicy

Mieszkańcy Powiatu Legnickiego, spełniający warunki określone ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz. U. z 2017 r. poz. 2030), mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej, udzielanej w 2 punktach, mieszczących się odpowiednio:

Miejski Rzecznik Konsumentów podejmuje działania w indywidualnych sprawach konsumenckich na rzecz mieszkańców Legnicy i na podstawie zawartego porozumienia pomiędzy Miastem Legnica a Powiatem Legnickim mieszkańcom powiatu legnickiego. Udziela, więc wyłącznie pomocy osobom fizycznym. Proszę o zapoznanie się z harmonogramem pracy Miejskiego Rzecznika Konsumentów na terenie legnickich gmin - pobierz

W Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, odbył się finał konkursu pn. "PREWENCJA TEATRALNA”, którego organizatorem był Wydział ds. Nieletnich i Patologii KMP w Legnicy. W konkursie wystąpili uczniowie szkół gimnazjalnych z Chojnowa, Krotoszyc oraz z Legnicy. Prewencja teatralna ma na celu zmobilizowanie młodzieży do przedstawienia na deskach teatru, poprzez swoją ekspresję, problemów jakie ich dotyczą w codziennym życiu: narkotyki, alkohol, przemoc rówieśnicza.

Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia, by wybrać z zespołów biorących udział w konkursie, tych najlepszych. W składzie Jury znaleźli się: aktorka Marzena Kipiel -Sztuka, przedstawiciel legnickiego teatru Joanna Rostowska, radny powiatu i jednocześnie satyryk Robert Wierzbicki, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Mariola Karwan, przedstawiciel Wydziału Prewencji KWP we Wrocławiu nadkom. Anna Nęcka oraz przedstawiciel legnickiej Straży Miejskiej spec. Robert Kuczak.

Pierwsze miejsce Jury przyznało uczniom legnickiego Gimnazjum nr 5 za spektakl „Taniec z białą damą”. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 1 w Chojnowie za przedstawienie „W sidłach”, a trzecie – legnickie Gimnazjum nr 9 za spektakl „Kwiat jednej nocy”. Jury przyznało też wyróżnienia, które zdobyli za walory wychowawcze uczniowie z Gimnazjum nr 4 w Legnicy oraz Gimnazjum im św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.

Nagrody wręczali: Janina Mazur Starosta Legnicki, mł. insp. mgr inż. Leszek Zagórski Komendant Miejski Policji w Legnicy.